Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Ціна оренди впродовж трьох років зростатиме

Ціна оренди впродовж трьох років зростатиме

Розмова з Михайлом Шоломицьким, виконавчим директором компанії з управління комерційною нерухомістю групи компаній “Комфорт”

Михайло Шоломицький (Архів “Газети”) – Консалтингова компанія “Українська торгова гільдія” констатує дефіцит на ринку комерційної нерухомості Львова. Підтвердьте або спростуйте це твердження.

– Можу судити про три типи комерційної нерухомості – офісну, торговельну та готельну нерухомість. Я підтверджую, що висновок експертів справедливий, адже дефіцит спостерігають за всіма трьома переліченими напрямами.

Щоправда, якщо до кінця 2007 року реалізують уже заявлені на ринку проекти будівництва трьох великих торгово-розважальних центрів площею понад 30, 40, 50 тис. кв. м відповідно, думаю, тоді потребу Львова у великих ТРЦ буде задоволено.

– Чим насамперед можна пояснити дефіцит комерційної нерухомості?

– Попит однозначно перевищує пропозицію. Ринок комерційної нерухомості у Львові нині на ранній стадії розвитку. Наприклад, офісну нерухомість поділяють на три класи – А, В і С – у нас є лише декілька центрів, які з певною мірою умовності можуть претендувати на клас С і частково на клас В. Повноцінної будівлі великого офісного центру класу В наразі немає. Виникає запитання “чому”?

Забудовники й інвестори нині не охоче беруться за реалізацію проектів будівництва офісних, торгових центрів, тим паче готелів, тому що значно легше інвестувати в житлову нерухомість: попит на неї дуже високий, а терміни окупності, порівняно з комерційною,  значно менші.

Є ще один нюанс. На мою думку, потрібно навчитися краще лобіювати свої інтереси у владі, розворушувати її.

Мерія мала б мати об’єктивний генеральний план розвитку та розбудови міста, відповідно до якого на тендерній основі вирішувала б, де, що і кому дозволяти будувати.

Сьогодні все виглядає зовсім не так. У Львові немає ділового кварталу, де йому бути – не відомо. Бізнесу терміново потрібне приміщення – знаходять забудовника, складають проект і будують. Так, наприклад, було з “Укрсоцбанком”. Знаємо, скільки нарікань у пресі було про те, що ця сучасна будівля “не вписується” у старій частині міста. Дійсно, центр не підходить для того, щоб стати діловим серцем Львова, але ці питання мають бути головним болем міської влади.

– Що може й повинна змінити міська влада для того, щоб бізнес мав де працювати?

– Якщо влада хоче допомогти зробити місто багатим, сильним діловим і туристичним центром, то мусить забезпечити належний рівень інфраструктури. Має ефективно працювати транспорт, потрібно відремонтувати дороги, створити зручні під’їзди та майданчики для паркінгу. Слід реконструювати або забудувати новий аеропорт.

 

Окрім цього, потрібна максимальна відпрацьованість дозвільних процедур. Влада має запропонувати зрозумілий і прозорий механізм цільової видачі земельних ділянок для будівництва комерційної нерухомості.

Усе це особливо стосується розвитку туристичного бізнесу. Якщо бізнес упертий і самостійно вирішуватиме проблему з приміщеннями, то для туристів це ненормально. Якщо туристові немає де зупинитися переночувати, він просто не приїде до міста. Декларувати те, що в нас розвивається туристичний бізнес, влада просто немає права. Те, що за декілька кроків від Оперного театру скніє готель “Львів”, – це сором.

Серйозним поштовхом для розвитку готельного будівництва могла б, наприклад, бути державна програма пільгового кредитування такого будівництва та, головне – прозорий порядок резервування місць під будівництво готелів і відвід їх на тендерній основі. Тоді світові готельні оператори прийдуть сюди. Вони вже декілька років поспіль декларують свою зацікавленість Львовом. Водночас в Україні лише у столиці нещодавно з’явився перший світовий мережевик, хоча майже в усіх країнах СНД вони вже давно працюють повним ходом.

http://www.gazeta.lviv.ua/


Комментариев: 0    Просмотров: 306

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus