Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Ринок нерухомості: продати чи купити?

Ринок нерухомості: продати чи купити?

Ринок нерухомості: продати чи купити?

Ринок нерухомості – одна із найбільш чутливих до економічних та політичних негараздів сфера. Через курсові коливання та військову загрозу, торгові операції з житлом в Україні фактично зупинились. Експерти певні: ринок відновиться, коли ситуація стабілізується. Втім ріелтори радять українцям купувати квартири саме зараз, поки ціни не виросли.

«Економіка працює тільки в мирний час. У часи війни у жодній країні економіка функціонувати не буде»,  – каже голова Львівської ріелторської палати Ірина Яремко.

Вона констатує: ринок нерухомості в Україні завмер в очікуванні стабільності. І хоча у спокійному і проєвропейському Львові, де від початку Майдану не пролунав жоден постріл, ситуація дещо краща, і тут угод купівлі-продажу поменшало в кілька разів.

«Угоди відбуваються, але дуже мляво. Вся увага населення сконцентрована на ситуації, у якій зараз перебуває Україна», ­– каже Ірина Яремко.

Купуй, поки дешево

Говорячи про сьогоднішній стан ринку нерухомості, ріелтор Євген Міщанчук визнає, що ринок зупинився, бо люди довгий час очікували не поліпшення, а погіршення ситуації. До президентських перегонів навіть ті, хто мали збереження в доларах, вкладати їх у нерухомість не наважувались.

«Те, що вибори минули спокійно і їх визнали в світі – вже є добрим знаком. Легітимна влада, яка візьме під контроль життя в країні, а головне на Сході, є стабілізуючим фактором для галузі», – відзначає Яремко.

За словами експертів, застій на ринку – найкращий час для інвестицій у нерухомість, адже падає не лише кількість угод, але і ціни. Але, як відзначають у консалтинговій компанії «SV Development», якщо у столиці квартири на вторинному ринку щотижня втрачають приблизно 1% своєї вартості, то у Львові, незважаючи на девальвацію і передвоєнну ситуацію в Україні, ціни майже не змінились. Згідно з даними профільного порталу Dom.ria.ua, за весну квартири на львівському вторинному ринку подешевшали максимум на $10 за квадратний метр.

Ірина Яремко підтверджує, що у Львові обвалу цін на житло немає, але головне що вони залишились стабільними. Сьогодні квадратний метру в місті коштує від $800 до $1300.

«Ціни практично залишились без змін. Але якщо власники хочуть швидко продати, або випередити тих, хто в їх районі продає подібне житло, то йдуть на зниження ціни. Однак все це відбувається в індивідуальному порядку», – розповідає вона.

За словами Євгена Міщанчука, нині якщо покупці розраховуються в доларах, то можуть сподіватись на знижку від продавців на 5-7% від вартості помешкання. «Якщо ж люди розраховуються в гривнях, то суму прирівнюють до курсу долара, якщо в доларах, то на момент торгу продавці на декілька відсотків ціну можуть знизити», – відзначає ріелтор.

Будівельники – у виграші

На ринку нової нерухомості картина інша. В той час, коли на вторинному ринку ціни виставляють лише в доларах, на первинному більшість забудовників не тільки продавали свої квадратні метри за гривні, а й втримували ціни на рівні кінця 2013 року.

«Будівельники, котрі продавали нерухомість за гривню, виявились в дуже зручній ситуації.  До них потік клієнтів збільшився, бо до прикладу, 6,5 тисяч в гривнях до підняття і зараз  – це суттєва різниця», – відзначає Ірина Яремко. Вона додає, що це єдиний позитив в сьогоднішній ситуації.

Однак і первинний ринок міцно прив'язаний до долара, адже з ростом курсу на 30% зросла вартість будматеріалів і підрядних робіт. В результаті більшість забудовників змушені були підняти ціни. Але навіть при цьому, купувати на первинному ринку за гривні дешевше, аніж обмінювати їх за сьогоднішнім курсом на долари.

Чи варто вкладати в нерухомість в таких умовах? Варто, запевняють експерти. Тим, хто хоче придбати квартиру, вони рекомендують зробити це протягом найближчих двох-трьох-чотирьох місяців. Бо щойно ситуація в країні стабілізується, ціни почнуть рости.

«Зраз дуже сприятливий час для купівлі житла. Окрім того, що вибори відбулися спокійно і в один тур, статус Львова зріс у зв’язку з тим, що до нас переїхало багато людей з Криму. Також є багато людей зі Сходу, котрі вже бували у Львові, знають наше місто і думають про переїзд», – наголошує ріелтор.

Переселенці вже прицінюються до львівських квартир і звертаються до ріелторів, але проблема у тому, що сьогодні вони не можуть продати своє власне житло в Криму чи на Сході.

Ірина Яремко вважає, що до дореволюційних цін ринок нерухомості повернеться не раніше осені. «Окрім того, традиційно влітку спостерігається спад, а на осінь і під новий рік завжди є пожвавлення», – прогнозує вона.

У свою чергу, Євген Міщанчук не втрачає оптимізму, і впевнений, що ринок нерухомості запрацює вповні відразу після нормалізації політичної ситуації в країні. Він відзначає, що раніше люди позабирали з банків свої депозити. Тож щойно життя в країні увійде у звичне русло, частину цих коштів знову повернуть в банки, а решта – підуть на покупку нерухомості.

Источник: Вголос


Комментариев: 0    Просмотров: 886

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus