Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Житло у Києві - ще дешевшає чи вже сягло дна?

Житло у Києві - ще дешевшає чи вже сягло дна?

Житло у Києві - ще дешевшає чи вже сягло дна?

Житло в Києві стрімко дешевшає - вважають в одній з агенцій нерухомості. Не всі поділяють такий погляд на столичний ринок квартир. Втім, ніхто не заперечує, що житло від своєї пікової вартості всередині 2008-го подешевшало у 1,5-2 рази.

Приблизно два роки тому Олексій Стасенко захотів купити квартиру, бо мешкає з батьками. 33-річний програміст розповідає про те, як це змусило його застосувати свої професійні навички у побутових цілях. За словами Олексія, в той час, коли неозброєним оком було помітне падіння цін, у коментарях аналітиків ринку тенденція була зворотня:

"Якщо раніше я розглядав варіанти однокімнатної квартири, то протягом того часу, що я чекав і аналізував ринок, то вже цілком за ту суму, що в мене є, можу розраховувати на двокімнатну квартиру".

Зараз усі відвідувачі, які заходять на блог та Інтернет-сайт Олексія Стасенка можуть бачити індекс цін на нерухомість, який складає він сам за допомогою комп'ютерної програми. Хоча, якщо порівняти зміну ціни за кілька років, то графіки, які складає програма Олексія, є дуже подібними до тих, які подають агенції з нерухомості - стрімке падіння наприкінці 2008-го на початку 2009-го років і незначні коливання надалі.

А де дно?

Київський ринок нерухомості є найбільш показовим в Україні. Тут найвищі ціни і найбільша кількість угод. Але де в нього дно? Сергій Злидень, Президент асоціації фахівців з нерухомості, яка об'єднує багатьох ріелторів, вважає, що вже позаду:

"Цінове дно вже пройдено. Ще влітку 2010-го року. Хто сьогодні очікує другого цінового дна, такого вже не буде. Тому що ми сьогодні бачимо зростання прибутків населення і немає кризи, коли люди були змушені продавати своє житло. Тобто, 2011-ий рік - це рік на перспективу розвитку нерухомості".

Ріелтори визнають, що ринок наче завмер в очікуванні. Звичайно, кількість угод минулого року була більшою, ніж у кризовому 2009-му. Втім, Сергій Степенко, комерційний директор агентства СВ Дівелопмент розповідає, що покупців небагато. Кредити в банках поки недоступні, а спекулянти, переважно, пішли з ринку.

Якщо, приміром, до кризи купляли квартири з метою перепродажу до 50% усіх людей, які укладали угоди, то зараз їх не більше 10%. Тому орієнтуватися на тих людей, в яких є гроші, і які готові їх вкласти зі спекулятивною метою, не доводиться. Варто чекати якихось додаткових джерел фінансування.

Тим часом, програміст Олексій Стасенко розраховує на подальше падіння цін на ринку нерухомості вже найближчим часом. І готує гроші, щоб купити квартиру:
"Я вже зараз розглядаю цікаві варіанти. І, гадаю, вже найближчим часом я зможу вирішити квартирне питання. Але побачимо, чи не буде якихось суттєвих потрясінь у політичному чи економічному житті країни".


Комментариев: 0    Просмотров: 1358

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus