Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Житло у Києві - ще дешевшає чи вже сягло дна?

Житло у Києві - ще дешевшає чи вже сягло дна?

Житло у Києві - ще дешевшає чи вже сягло дна?

Житло в Києві стрімко дешевшає - вважають в одній з агенцій нерухомості. Не всі поділяють такий погляд на столичний ринок квартир. Втім, ніхто не заперечує, що житло від своєї пікової вартості всередині 2008-го подешевшало у 1,5-2 рази.

Приблизно два роки тому Олексій Стасенко захотів купити квартиру, бо мешкає з батьками. 33-річний програміст розповідає про те, як це змусило його застосувати свої професійні навички у побутових цілях. За словами Олексія, в той час, коли неозброєним оком було помітне падіння цін, у коментарях аналітиків ринку тенденція була зворотня:

"Якщо раніше я розглядав варіанти однокімнатної квартири, то протягом того часу, що я чекав і аналізував ринок, то вже цілком за ту суму, що в мене є, можу розраховувати на двокімнатну квартиру".

Зараз усі відвідувачі, які заходять на блог та Інтернет-сайт Олексія Стасенка можуть бачити індекс цін на нерухомість, який складає він сам за допомогою комп'ютерної програми. Хоча, якщо порівняти зміну ціни за кілька років, то графіки, які складає програма Олексія, є дуже подібними до тих, які подають агенції з нерухомості - стрімке падіння наприкінці 2008-го на початку 2009-го років і незначні коливання надалі.

А де дно?

Київський ринок нерухомості є найбільш показовим в Україні. Тут найвищі ціни і найбільша кількість угод. Але де в нього дно? Сергій Злидень, Президент асоціації фахівців з нерухомості, яка об'єднує багатьох ріелторів, вважає, що вже позаду:

"Цінове дно вже пройдено. Ще влітку 2010-го року. Хто сьогодні очікує другого цінового дна, такого вже не буде. Тому що ми сьогодні бачимо зростання прибутків населення і немає кризи, коли люди були змушені продавати своє житло. Тобто, 2011-ий рік - це рік на перспективу розвитку нерухомості".

Ріелтори визнають, що ринок наче завмер в очікуванні. Звичайно, кількість угод минулого року була більшою, ніж у кризовому 2009-му. Втім, Сергій Степенко, комерційний директор агентства СВ Дівелопмент розповідає, що покупців небагато. Кредити в банках поки недоступні, а спекулянти, переважно, пішли з ринку.

Якщо, приміром, до кризи купляли квартири з метою перепродажу до 50% усіх людей, які укладали угоди, то зараз їх не більше 10%. Тому орієнтуватися на тих людей, в яких є гроші, і які готові їх вкласти зі спекулятивною метою, не доводиться. Варто чекати якихось додаткових джерел фінансування.

Тим часом, програміст Олексій Стасенко розраховує на подальше падіння цін на ринку нерухомості вже найближчим часом. І готує гроші, щоб купити квартиру:
"Я вже зараз розглядаю цікаві варіанти. І, гадаю, вже найближчим часом я зможу вирішити квартирне питання. Але побачимо, чи не буде якихось суттєвих потрясінь у політичному чи економічному житті країни".


Комментариев: 0    Просмотров: 1196

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Palladium

Жилой комплекс "Palladium"

Адрес: Бровары, Черняховского, 21В.

Класс: Эконом

Готовность: строящийся

Цена: от 521 $/м2

Сайт: http://www.palladiumbud.com.ua/

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Святопетровский

Жилой комплекс "Святопетровский"

Адрес: Петровское, Владимирская, 2В.

Класс: Эконом

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 46.7 м2 до 154 м2

Цена: от 434 $/м2 до 462 $/м2

Сайт: http://sv-petrovskiy.kiev.ua/

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 42 м2 до 205 м2

Цена: от 665 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus