Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Український ринок нерухомості виходить з кризи - експерти

Український ринок нерухомості виходить з кризи - експерти

Український ринок нерухомості виходить з кризи - експерти

В українській нерухомості намітилися перші ознаки відновлення після колапсу в кінці 2008 – на початку 2009 років та стагнації в 2009 - 1 півріччі 2010 року.

Про це Корреспондент.biz заявили в інвестиційній компанії ІК BG Capital.

На думку експертів компанії, рівень заповнюваності в сегменті комерційної нерухомості минув свою нижню точку, що створює сприятливі умови для зростання орендних ставок.

У свою чергу зміцнення гривневої ліквідності дозволило банкам відновити кредитування девелоперів і будівельних компаній, також як і розморозити іпотечне кредитування.

Щодо фундаментальних факторів привабливості українських активів у секторі нерухомості щодо інших країн Центральної та Східної Європи експерти відзначили, що за останні роки вони не змінилися. Так, як і колись, вітчизняний ринок нерухомості залишається менш насиченим порівняно із сусідніми країнами. Наприклад, у Києві на душу населення припадає на 60% менше комерційних площ, ніж у Варшаві, і на 20% менше житлової нерухомості. При цьому комерційний сегмент має найбільший потенціал, площа комерційних площ на душу населення тут в 2,5 разу нижча середнього показника для столиць Центральної і Східної Європи.

У рамках комерційного сегмента найбільш привабливим є ринок торговельної нерухомості, який найменше постраждав під час кризи і досить швидко відновлюється, в першу чергу завдяки зростанню роздрібного товарообігу (7,6% у 2010 році проти зростання ВВП на 4,2%). У результаті рівень вакантності в рітейлі в 2010 році знизився майже до докризового (2,9%).

За оцінками аналітиків компанії, практично стовідсоткова заповнюваність торгових площ сприяє зростанню орендних ставок, які до 2013 року повернуться до свого історичного максимуму 2008 року.

"Ми очікуємо, що слідом за відновленням у торговельній нерухомості піде абсорбція вакантних площ і зростання орендних ставок в офісній нерухомості, тоді як великий надлишок логістичних площ буде стримувати зростання ставок у цій сфері", - зазначили в компанії.

Для компаній, що спеціалізуються на житловій нерухомості, каталізатором зростання стане відновлення іпотечного кредитування.

"Цьому буде сприяти зниження ставок на кредити в національній валюті, за нашими оцінками, до рівня 15% і нижче до кінця 2011 року за рахунок низького рівня інфляції (близько 10%) і сильної гривні", - вважають експерти ІК BG Capital.

Раніше повідомлялося, що в Україні різко підвищився попит на ринку нерухомості Криму, причиною чого експерти назвали активність покупців з Росії, в основному мешканців Москви.


Комментариев: 0    Просмотров: 2074

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus