Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Дорожчають будiвельнi матерiали, а разом з ними i житло

Дорожчають будiвельнi матерiали, а разом з ними i житло

Наближається чергове подорожчання житла. Це пiдтверджують експерти в галузi будiвництва та нерухомостi. Однi з них вважають, що цiна на нього зростатиме виключно в сезонних рамках. Iншi стверджують, що рiзкий стрибок спричинить зростання цiн на будiвельнi матерiали.

Всi будiвельнi матерiали, що виготовляються на основi цементу, дорожчають. Адже пiд час його виробництва використовується природний газ. А блакитне паливо останнiм часом набуває „золотого кольору”, з огляду на його цiну. „Виробник залежить вiд вартостi цементу, – каже керiвник одного з кременчуцьких пiдприємств, яке виготовляє будiвельнi блоки, Євген Алексюк. – Поки що ми вiдчули невеликий скачок цiн на цемент. Але ж дорожчають ще й нафтопродукти, щебiнь, пiсок. Отож ми на 2% пiдняли цiни на свою продукцiю”.
„Ми працюємо на електроенергiї, – розповiдає менеджер компанiї „Бласто”, що займається покрiвельними матерiалами, Олег Тристан. – Природний газ не входить у нашi витрати. Однак подорожчання на ринку нафтопродуктiв дуже вiдчутне. Для нас важлива цiна на бiтум. А вона зросла. Це може потягнути деяке подорожчання будiвельних матерiалiв. Але ж кожного лiта спостерiгається сезонне подорожчання”.
Тим часом бiльшiсть ЗМI облетiла крилата фраза одного з керiвникiв турецької будiвельної фiрми, яка споруджує у Донецьку новий стадiон ФК "Шахтар": "Навiть у Японiї тi матерiали коштували б дешевше!" Саме так вiдгукнувся пан Коюноглу про високi цiни на будматерiали в Українi.
„Якщо порiвнювати з 1991 роком, вартiсть матерiалiв для будiвництва зросла вже майже в дев`ять разiв, – сказав начальник Управлiння цiноутворення, експертизи й контролю вартостi у будiвництвi Мiнiстерства будiвництва, архiтектури та житлово-комунального господарства України Петро Губень в iнтерв’ю виданню „Експрес”. – А порiвняно з минулим роком – їх цiна пiдвищилася на 16%. Торiк середня зарплата в галузi була близько тисячi гривень. Тепер вона зросла на 50% i становить 1500 гривень. Вiдповiдно, i цiна на будматерiали, у якiй закладено цей заробiток, збiльшилася. Це – об`єктивний процес. Звiсно, стрибок цiни електрики й газу потягне за собою зростання вартостi матерiалiв для будiвництва. За деякими оцiнками, вони подорожчають на 20-30%”.
Слово в слово те ж саме переповiв „Телеграфу” i заступник мiського голови Сергiй Бутко, який курирує будiвельну галузь у Кременчуцi. „Будiвельна iндустрiя зазвичай найпершою реагує на будь-якi змiни в економiцi, – стверджує вiн. – Будiвництво власне становить ? всiєї економiки. Зростання цiни на будiвельнi матерiали потягне за собою подорожчання житла. Вже цього року його цiна може зрости на 25%”. Щодо покупцiв нового житла у розстрочку, то, на думку пана Бутка, у вигiднiшому становищi опиняться тi, хто внiс 100% оплати, хоч будинок ще споруджується. Натомiсть, внески тих, хто ще сплачує кредит, можуть бути переглянутi вiдповiдно до пунктiв угоди. Зазвичай це передбачається.

„Українцi не настiльки бiднi, аби вiдмовитись вiд житла... ”
У цiєї медалi є й зворотний бiк. Чи не впаде платоспроможнiсть українцiв, якi вiдтепер щомiсячно витрачатимуть на квартплату бiльше коштiв нiж ранiше? Чи не зменшиться у зв’язку з цим попит, який породжує пропозицiю i тримає цiни на ринку нерухомостi?
„Не настiльки українцi бiднi, аби через якусь зайву сотню, витрачену на комунальнi послуги, вiдмовитися вiд купiвлi житла, – вважає Тетяна, експерт мiсцевої агенцiї „Єдина система нерухомостi”. – Минулого року попит на житло спостерiгався через молодiжне кредитування. Нинi такого попиту немає, кредити оформляють рiдше. Однак цiна на 1 кв. м первинного житла тримається на рiвнi $700, вторинного – $500-650. Спостерiгається незначне сезонне зростання, а про падiння взагалi не йде мова. Вартiсть житла може зрости, коли система кредитування стане бiльш лояльною, а доходи українцiв будуть легалiзованi”.

http://www.telegraf.in.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 416

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus