Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Граждане не будут платить за потребленные жилищно-коммунальные услуги более чем 20% совокупного дохо

Граждане не будут платить за потребленные жилищно-коммунальные услуги более чем 20% совокупного дохо

Павел Качур:
Министр строительства, архитектуры и жилищно-коммунального хозяйства.

Журналiст: Є новацiя. Ми вирiшили як i хто буде платити за газ, але незрозумiло, чому так вирiшили. Як це багатi будуть платити за бiдних? Внесiть яснiсть, за яким мiрилом громадян України будуть дiлити на цi категорiї.


Качур: Перша лiнiя роздiлу – це по обсягах споживання. Очевидно, якщо у вас квартира 60 м. кв – у вас одна необхiднiсть на опалення. Якщо у вас дiм на 600 м. кв. у вас iнша необхiднiсть на обсяги спожитого газу для опалення такого житла. Перший критерiй – це все ж таки за обсягами споживання. Тут важливо, щоб були закладенi певнi економiчнi стимули, щоб економно витрачали. Другий фактор – це рiвень доходiв громадян i на це iснує окрема державна програма субсидiй, яка передбачає, що громадяни не будуть сплачувати за спожитi житлово-комунальнi послуги всi разом бiльше нiж 20% сукупного доходу сiм’ї.


Журналiст: Ми говоримо про людей, якi мають невеликi статки. Є один проблемний момент. Припускаємо є два сусiди – один бiдний, другий багатий. Якщо я заможна людина i використовую багато газу, то цiна однiєї одиницi газу у мене буде така ж сама як у людини незаможної? Чи я буду за газ платити, наприклад, не 1 грн, а 1 грн. 20 коп?


Качур: Сьогоднi розглядалася пропозицiя, коли буде диференцiйована ставка на цiну газу, яка б власне i передбачала, що в межах однiєї певної норми споживання – це була одна цiна, а коли людина перевищує – то вона платить повну економiчну цiну газу, по якiй сьогоднi купляє держава Україна.


Журналiст: Чи не вийде так, що заможнi люди будуть платити за газ бiльше нiж його економiчна вартiсть?


Качур: Нi. Є економiчна цiна на газ. Її легко вирахувати. Але економiчна цiна на газ буде стимулювати, щоб кожен задумався над тим споживанням, яке у нього є.


Журналiст: Вирiшено, що до 1 квiтня 2008 року ми будемо по 25% пiдвищувати цю цiну. Чи знаєте ви станом на сьогоднi, яка є економiчна обґрунтована цiна.


Качур: Якщо чесно сказати, то я не переконаний, що ту цiну, яку сьогоднi пропонує нам НКРЄ, що ця цiна, яку я знаю точно. У нас є два типи газу – газ, який випускаємо ззовнi i ця цiна встановлена, i цiна яку ми маємо на газ власного видобутку. От власне тут найбiльше питань. По структурi собiвартостi у мене є питання. Я не маю для себе вiдповiдi на всi питання по структурi собiвартостi i вартостi цiни власного видобутку.


Журналiст: Якщо ви мiнiстр не маєте для себе вiдповiдi на запитання як формувати цiну на газ, то що будуть платити люди? Як мiнiстерство формує стратегiю формування платежiв комунальних?


Качур: Комунальнi платежi формуються мiсцевими органами влади.


Журналiст: Але ж не без вашої участi?


Качур: Без нашої участi. Що стосується цiни на газ власного видобутку. Сьогоднi цiна, яка є представлена вона фiксована – це 414 грн за 1000 кубiчних метрiв.


Журналiст: Досi не ввели єдину систему залiку енергоресурсiв. Скiльки треба грошей щоб її вести, щоб ми точно знали куди iде тепло i скiльки потрiбно часу, щоб її запровадити?


Качур: По єдинiй системi, я пам’ятаю цi розрахунки станом три роки тому – приблизно 3-4 млрд. грн. Я думаю, на даному етапi потрiбно, в першу чергу, прийти до системи балансу на рiвнi територiальних громад, щоб ми хоча б на цьому рiвнi мали баланс енергоспоживання, а вже потiм приходити до зведеного балансу по всiй державi. Я вважаю, що така робота повинна розпочатися в же цього року i ця робота повинна нам дати успiх.


Журналiст: Скiльки часу?


Качур: На запровадження балансу по територiальних громадах треба рiк, i ще 2-3 мiсяцi щоб зробити вiльний баланс в державi.


Журналiст: ЖЕКи зможуть впоратися з цiєю роботою?


Качур: Це не робота ЖЕКiв. Якщо ми говоримо зараз про баланс, то ми повиннi робити це у виглядi структури, яка буде технологiчно i iнтелектуально спроможною цю роботу виконати.


Журналiст: Кабмiн цього року планує до липня мiсяця визначитися, що робити з нашим комунальним господарством в планi постачання, зокрема цiлiсностi труб. Мiнiстерство що зараз робить, щоб наступної зими не було ще одного Алчевська?


Качур: Є державна субвенцiя, яка передбачена на техногеннi катастрофи. Ця субвенцiя в розмiрi 1 млрд. грн i мiнiстерство внесло пропозицiю на Кабмiн i уряд погодився, щоб з цiєї суми 750 млн. пiшло на заходи енергозбереження. Ми сформували пакет що треба робити i вибрали такий пакет, коли кожна гривня державного бюджету давала максимальний ефект у частинi економiї тепла.


Журналiст: Чи не варто переглянути лiцензiї будiвельних компанiй, щоб запобiгти випадкам з «Елiтою-центр»?


Качур: «Елiта-центр» не будувало житло, це фiнансова пiрамiда i це фiнансова iнституцiя. Що стосується перегляду лiцензiй, я би не хотiв, щоб наше мiнiстерство було причетне до якихось певних адмiнiстративних крокiв на ринку будiвництва. У нас сьогоднi бiльше 51 тис. компанiй отримали лiцензiї. Ми хочемо, щоб, в першу чергу, будiвельники показали свою спроможнiсть. Ми вносимо змiни, щоб компанiї отримували спочатку лiцензiї на рiвнi регiону, показали свою ефективнiсть, а потiм отримали лiцензiї на державному ринку. Але перегляд лiцензiй ми не плануємо. Є питання порушення i за цим слiдкує окрема структура – Держбудконтроль. За їх поданням лiцензiї можуть лiквiдовуватися, але переглядати 51 тисячу, я знаю, це буде збурення на ринку. Я не хотiв би щоб ми були до цього причетнi.

 http://proua.com/


Комментариев: 0    Просмотров: 430

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus