Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Пiд трасою швидкiсного трамваю до промзони в районi Теличка збудують 12 станцiй столичного метрополi

Пiд трасою швидкiсного трамваю до промзони в районi Теличка збудують 12 станцiй столичного метрополi

Вiд житлового масиву Борщагiвський до пiвденно-схiдної частини мiста прокладуть нову лiнiю метро. Це передбачено Генеральним планом розвитку Києва до 2020 року. Столичний мер Олександр Омельченко вже дав доручення пiдготувати технiко-економiчне обґрунтування цього проекту.

Борщагiвська лiнiя
Вiдомо, що нова лiнiя пiдземки пролягатиме попiд трасою швидкiсного трамваю й прямуватиме до Центрального залiзничного вокзалу. Тут облаштують великий пересадочний вузол. За словами директора iнституту “Укрметротунельпроект” Вiктора Янiкiна, це буде дуже зручно для пасажирiв, адже в них з’явиться можливiсть пересiсти на Святошинсько-Броварську i Подiльсько-Воскресенську лiнiї. Потiм нова гiлка простягнеться в напрямку “Київ-товарний”, перетне Куренiвсько-Червоноармiйську лiнiю (станцiя “Палац “Україна”), вийде до станцiї метро “Дружби народiв” i наблизиться до Телички. До речi, цей район за своєю територiєю приблизно такий, як i Подiл. Причому, iнвестицiйна привабливiсть Телички зростатиме, оскiльки звiдси “виселятимуть” промисловi пiдприємства й по-новому облаштовуватимуть 200-гектарну територiю. Доволi оригiнальнi проекти з цього приводу пропонують, зокрема, студенти вищої школи дизайну Гарвардського унiверситету, якi нещодавно презентували свої розробки.

На Борщагiвськiй лiнiї планують “посадити” 12 станцiй. Частина з них буде мiлкого залягання. З прокладанням тунелiв проїжджу частину вулицi Борщагiвська значно розширять. Отож прискориться рух наземного транспорту на цiй дiлянцi. Загалом метод мiлкого залягання метро доволi ефективний, стверджує Вiктор Янiкiн. По-перше, роботи на невеликiй глибинi обходяться значно дешевше. Вартiсть кiлометра дороги становить 20—25 мiльйонiв доларiв, тобто на п’ять—сiм мiльйонiв менше, нiж на великiй глибинi. До слова, в Москвi витрати на кiлометр пiдземки вдвiчi перевищують київськi показники. По-друге, неглибоке залягання станцiй дає змогу пасажирам швидше дiставатися на поверхню.

Втiм, якщо Борщагiвська лiнiя ще тiльки в проектi, то на iнших напрямках роботи метробудiвцiв перспектива окреслюється чiтко. Пiсля пуску “Вирлицi” спорудять другий вихiд iз станцiї “Дарниця”. До речi, цей об’єкт доволi складний, адже працювати доведеться лише в нiчний час, коли завмирає рух поїздiв метро. Вже в наступному роцi тунелi проляжуть до Червоного хутора. Там же введуть в експлуатацiю першу чергу електродепо.

Наприкiнцi 2006-го проектанти “здадуть” дiлянку метро вiд вулицi Глибочицької через весь Подiльський мостовий перехiд до Троєщини.

Пiсля ремонту тунелепрохiдницького щита продовжилися роботи на дiлянцi столичної пiдземки вiд “Либiдської” до Виставкового центру i Теремкiв. Три станцiї на цьому вiдтинку планують вiдкрити в 2008-му.

Ще є кiлька напрямкiв розвитку метро. Зокрема, вiд Червоного хутора до Дарницького вокзального комплексу, який нинi будують. Вiд станцiї “Сирець” до масиву Виноградар. А у вiддаленiй перспективi нова гiлка метро прямуватиме вiд Корчуватого аж до Вишгорода...

 http://www.kreschatic.kiev.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 368

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus