Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Вода подорожчає

Вода подорожчає

Нинiшнi тарифи на комунальнi послуги навiть наполовину не покривають собiвартостi, вважають фахiвцi

Якими мають бути житлово-комунальнi послуги в столицi? Чи потрiбно вводити новi тарифи на постачання холодної води i приготування гарячої, а також за тепло i водовiдведення? I взагалi, скiльки реально це коштуватиме? Цi запитання цiкавлять не лише фахiвцiв, а й пересiчних киян. Чиновники — за пiдвищення тарифiв, якi не переглядали вже багато рокiв, отож вони, звiсно, не покривають собiвартостi утримання будинкiв. Чимало непорозумiнь i мiж енергетиками та комунальниками. Першi не хочуть укладати прямi угоди з мешканцями, а вiдтак — визнавати себе надавачами послуг. Таке враження склалося у мене, коли я побував на колегiї столичної держадмiнiстрацiї.

За словами заступника начальника Головного управлiння житлового господарства Володимира Морозова, ця болюча проблема — вiдносини мiж виконавцями комунальних послуг (жеками) i споживачами — загострювалася упродовж багатьох рокiв. Тому нинi, коли житлово-комунальне господарство перебуває в критичному станi, потрiбно насамперед визначитися, хто ж продаватиме згаданi послуги. Управлiнцi пiдготували вiдповiднi документи, є рiшення Київради, а також проект розпорядження, де чiтко це обумовлено. Доцiльно укладати прямi угоди мiж надавачами i мешканцями, якi також мають вiдповiдати у разi несплати за отриманий сервiс. Оскiльки такого механiзму ще немає, виникає чимало непорозумiнь. Наприклад, як жителi можуть довести енергетикам, що взимку в оселi температура ледь сягає плюс 16—17 (замiсть 20) градусiв?.. А що робити жекiвцям, якщо за рiшенням суду пiсля завершення термiну позовної давностi борг за комунальнi послуги визнано недiйсним? Через неузгодження мiж “Київенерго” i “Київводоканалом” потерпають мешканцi, якi змушенi платити за воду ледь не вдвiчi дорожче. Кияни ж повиннi чiтко знати вартiсть кожної послуги, переконаний Володимир Морозов.

Перший заступник голови столичної держадмiнiстрацiї Iван Фоменко зазначив, що насамперед потрiбно розiбратися з тими, хто “хронiчно” не платить за комунальнi послуги, а вже потiм вимагати вiд “Київенерго” дотримання вiдповiдного температурного режиму. А ось комунальники навiть не знають, скiльки сходових майданчикiв у багатоквартирних будинках нинi перебуває без опалення. Це при тому, що залишилося мiсяць-пiвтора iнтенсивної пiдготовки до зими. Тож таку роботу жекiвцiв, на думку Iвана Фоменка, треба визнати незадовiльною.

Як розповiв начальник Головного управлiння комунального господарства Михайло Шпарик, завдяки впровадженню в будинках водолiчильникiв вдалося розрахуватися iз житлово-експлуатацiйними органiзацiями за фактично спожитi послуги. Адже з населення i бюджетникiв за куб води i стокiв “Київводоканал” бере по 82 копiйки, а з iнших споживачiв — по гривнi. При цьому бiльшiсть розраховується без урахування даних приладiв облiку. Вiдтак постачальники несуть непоправнi збитки. А мешканцям, чиї квартири не обладнано лiчильниками, бiльше нараховують за воду. Головною причиною погiршення ситуацiї стало й те, що вiдбулося значне зростання цiн на реагенти для очищення води (майже на 20 вiдсоткiв), паливно-мастильнi матерiали (близько 300 вiдсоткiв), iндекс щомiсячного дорожчання електроенергiї становить п’ять вiдсоткiв. Тож не секрет, що нинiшнi тарифи економiчно не вiдповiдають витратам. Тiльки торiк “Київводоканал” втратив майже 32 мiльйони гривень. Через це вчасно не ремонтується обладнання, не створюється потрiбний запас реагентiв, не очищаються стоки... За пiдрахунками фахiвцiв, врятувати галузь може лише перегляд тарифiв. Зокрема, за водопостачання i водовiдведення вони мають зрости в середньому майже втричi. Це ж стосується i перевезення твердих побутових вiдходiв, де за один кубiчний метр смiття треба платити принаймнi 30 гривень, а не 16—18.

Генеральний директор акцiонерної компанiї “Київенерго” Борис Ященко вважає, що Закон України “Про житлово-комунальнi послуги” в столицi не виконується. Хоча є рiшення Київради про те, що Дарницька ТЕЦ, “Київводоканал”, “Київ-енерго”, iншi виробники визнано надавачами комунальних послуг для населення. На це є протест прокуратури Києва, Шевченкiвського районного суду та Державного комiтету регуляторної полiтики щодо приведення сесiї Київради до чинного законодавства. Згiдно з документом, угоди укладаються мiж квартиронаймачем i балансоутримувачем. При цьому надавачем послуг може бути тiльки власник будинку, а не енергопостачальна компанiя. Спецiально створена робоча група нинi вивчає законодавчу базу i напрацьованi вiдносини. В iнших мiстах України вже з’ясували, хто й чим має займатися: виробники повиннi виробляти якiснi комунальнi послуги, а балансоутримувачi їх надавати. Ось, скажiмо, внутрiшньобудинковi мережi чомусь обслуговує не “Київенерго”, а якiсь невiдомi компанiї. Винятком є кiлька ЖЕКiв у Печерському районi. У бiльшостi районiв енергетичнiй компанiї не дозволили обслуговувати такi комунiкацiї. I це не всi проблеми. За словами пана Ященка, дуже часто пiд час складання актiв на виконання згаданих робiт дев’ятиповерхiвка на паперi “стає” вже шiстнадцятиповерхiвкою. Вiдповiдно там буде значно бiльше мереж, тож i коштiв на це потрiбно бiльше. Тому, як вважає Борис Васильович, Головне управлiння житлового господарства самоусувається вiд безпосередньої вiдповiдальностi: утримання будинку i внутрiшньобудинкових мереж.

Начальник Головного управлiння з питань цiнової полiтики Василь Яструбинський зауважив, що нинiшнi тарифи на теплову енергiю вiдшкодовують постачальникам лише 81 вiдсоток затрат. Iз урахуванням пiдвищення цiни на газ, вартiсть геокалорiї має зрости вiд 65 гривень до 150. Отож за опалення, ймовiрно, платитимемо щонайменше гривню вiсiмдесят (за квадратний метр). Якщо говорити про тарифи на водопостачання i водовiдведення, то тут ситуацiя ще складнiша. Нинiшнi розцiнки на холодну воду покривають “Київводоканалу” лише близько сорока вiдсоткiв фактичних витрат. Якщо бути об’єктивним, наголосив пан Яструбинський, то реальна цiна має перевищувати три гривнi за кубометр. А за кубометр гарячої води, певно, платитимемо п’ять гривень 80 копiйок (з урахуванням пiдвищення цiни на холодну воду, але без урахування витрат на теплову енергiю). Стосовно ж квартплати, то фахiвцi пропонують пiдняти її до рiвня дiйсних витрат.

Наразi вже завершено погодження нових тарифiв. Затверджуватимуть їх наприкiнцi листопада — на початку грудня. Вiдповiдний проект розпорядження незабаром подадуть на розгляд Київському мiському головi.

Щоправда, у столицi розроблено механiзм соцiального захисту малозабезпечених киян. Хоч як би пiдвищувалися тарифи за житлово-комунальнi послуги, вони не повиннi перевищувати 15—20 вiдсоткiв сукупного сiмейного доходу. Решту коштiв видiлятимуть з бюджету. Столичний мер Леонiд Черновецький вважає, що головнi житлово-комунальнi витрати за надання послуг все ж потрiбно перекласти на тих, хто має грошi, а не на тих, хто живе вiд зарплати до зарплати.

http://www.kreschatic.kiev.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 385

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus