Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Дорога нерухомiсть

Дорога нерухомiсть

Рiст цiн на житло можуть зупинити мiсцевi будматерiали або зменшення податкiв, переконанi тернопiльськi забудовники

Майже на 100 у. о за останнiх пiвроку зросли цiни на житло у новобудовах. Забудовники стверджують, що це пов’язано з пiдвищенням цiн на будматерiали, а люди вважають, що будiвельники наживаються на попитi на житло.

За 1 кв. м житла у новобудовi треба сплатити майже 700 у. о., каже панi Ольга, яка повернулася з Iталiї. Щоб заробити на квартиру, потрiбно не менше десяти рокiв працювати за кордоном, пiдрахувала вона. Аби дiзнатися, що впливає на вартiсть житла i яким чином можна “збити” цiну на нього, “RIA плюс” звернулася у найбiльшi будiвельнi фiрми Тернополя.

Робити свої будматерiали

Будiвельники погодились, що насамперед на вартiсть житла впливає цiна на будматерiали.

— За минулий рiк цiни на матерiали для будiвництва зросли майже вполовину, — каже директор КП “Тернопiльбудiнвестзамовник” Юлiан Осадчук. — Це спричинило подорожчання майбутнiх квартир.

Зросли й транспортнi витрати, адже цiни на паливо пiднялися. А будматерiали переважно привозять з iнших областей. Якби на Тернопiллi був завод з їх виробництва, це позитивно позначилося б на цiнi житла, переконаний директор ТОВ “Добробуд” Василь Кiкiнеждi.

— У нашiй областi вапно, гiпс та iншi природнi ресурси найкращої якостi, — запевняє вiн. — А ми змушенi везти їх з Хмельницького чи Iвано-Франкiвська або iнших областей.

З ним погоджується й комерцiйний директор фiрми “Будiвельник” Юрiй Олiйник. Вiн каже, що заощадити можна, використовуючи для ремонту житла сучаснi матерiали.

1100 гривень за комунiкацiї


Не менш важливим чинником при оцiнюваннi житла є й те, наскiльки будинок вiддалений вiд iснуючої забудови. Адже там є готовi комунiкацiї.


— У нових мiкрорайонах до будови потрiбно проводити воду, каналiзацiю та iншi комунiкацiї, — каже Ю. Олiйник. — А це додатковi витрати.

Кошти, вкладенi в iнфраструктуру, як зазначено в законодавствi, можуть сягати навiть 25% вiд загальних витрат, повiдомила заступник голови правлiння ВАТ “Тернопiльбуд” Алла Сiнькевич. Щоправда, в Тернополi вони не перевищують 8%. Але й це немалi цифри. Бо за комунiкацiї, пiдведенi до однiєї новозбудованої квартири, майбутнiй власник сплачує нинi близько 1100 гривень.

— Якби цi витрати оплачували з бюджету, — каже вона, — то вартiсть житла для людей значно знизилася б.

За чужi квартири платять пайовики

Зменшити вартiсть житла можна також, знизивши податки для будiвельних органiзацiй. А. Сiнькевич пiдрахувала, що сплати i вiдрахування у рiзнi фонди деколи сягають навiть 15% вiд вартостi майбутнього помешкання.

— Крiм того, близько 10% квартир ми змушенi вiддавати безкоштовно мiськiй радi i попереднiм власникам дiлянки, — зауважила А. Сiнькевич. — А кошти, якi витратили на будматерiали для цих квартир, частково сплачують пайовики. Дотацiй на цi витрати немає.

Якщо зламати цi механiзми, переконанi забудовники, то вартiсть квартир знизилася б щонайменше на третину. А наразi фахiвцi прогнозують, що у Тернополi цiна на первинне житло зростатиме. А. Сiнькевич зазначила, що нещодавно ввели новий закон, за яким забудовникам можна пiднiмати цiну на житло ще на 5%.

 http://www.ria.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 619

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus