Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Місто без висоток

Місто без висоток

Місто без висоток

Забудова Києва, особливо Старого міста, – одне з найболючіших питань для небайдужих киян. Роками містяни відстоювали історичні споруди, воювали з будівельними компаніями, що намагалися втулити ще одну «свічку» замість дитячого майданчика чи скверу.

Багато в чому виною тому стала система тотальної корсиупції у сфері будівництва, до того ж місто та столична влада фактично не могли вплинути – і не можуть цього робити досі – на питання забудови. Тож на часі – зміни законодавства та виправлення помилок минулих років. 

«Останні чотири роки в Україні вибудовувалася глобальна централізація влади, яка обмежувала територіальні громади у прийнятті рішень на місцевих рівнях з багатьох питань. Не оминуло це сфери містобудування, перетворень у історичних ареалах міст, екологічної безпеки столиці, тощо» – говориться у Меморандумі, підписаному в.о. начальника Управління охорони культурної спадщини Яковом Діхтярем, директором Департаменту містобудування та архітектури Сергієм Целовальником та віце-президентом Національної спілки архітекторів України, головою Київської організації Національної спілки архітекторів України Вадимом Жежеріним. 

«Не можна мовчати, коли фактично знищується нормальне міське середовище, де живуть нормальні люди. Зараз Україна ще фактично у стані війни, але будівництво – мирна галузь, і, переходячи до мирного життя, країна має виправляти помилки, – розповів «Вечірці», голова Київської організації Спілки архітекторів України Вадим Жежерін. – Для цього потрібні суттєві зміни у містобудівному законодавстві, адже нинішні закони були написані всупереч європейській практиці, як механізм корупції. Навіть коли буде налагоджено мирне життя, інвестору нема чого очікувати в умовах нинішнього законодавства – економічна криза галузі закладена у самих нормах, до того ж вони вибудувані так, аби пограбувати інвестора. 

Потрібно і замінювати людей: хоча міністр новий, але ті, хто ухвалював це законодавство та налагодив корупційні схеми, і досі працюють». У місті неодноразово намагалися запровадити мораторій на забудову в історичному центрі, однак, за словами авторів Меморандуму, вони наражалися на супротив частини депутатського корпусу міської ради – представників інтересів забудовників. До того ж навіть головний архітектор міста не мав дієвих механізмів керування та контролю за процесом забудови. Тож київській громаді пропонується включитися у роботу з виконання першочергових заходів щодо перегляду необгрунтовано прийнятих за останні роки рішень у сфері містобудування, архітектури, охорони культурної спадщини. Форма взаємодії фахівців та громадськості обговорюється: це може бути, наприклад, спільне засідання Національної спілки архітекторів України, Архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури, Консультативної ради Управління охорони культурної спадщини та представників громадськості міста. 

ТОП-10 найбільш скандальних забудов міста 

Автори Меморандуму визначили 60 об’єктів, що знаходяться на різних стадіях будівництва і рішення щодо яких мають бути переглянуті. «Вечірка» наводить десятку найбільш скандальних забудов зі списку тих, які найбільше докучили киянам. 

1. Паркова дорога, вертолітний майданчик: незаконне будівництво

2. Вул. Нижній Вал, 25–27, на розі з вулицею Костянтинівською: перегляд поверховості 

3. Набережне шосе, 4–8, знищені пам’ятки водогону: перегляд поверховості, архітектурно-планувального рішення 

4. Вул. Воровського, 13–15, Сінний ринок: перегляд поверховості, архітектурно- планувального рішення 

5. Кловський узвіз, 7-А, житловий будинок: демонтаж поверхів 

6. Стадіон «Старт»: перегляд поверховості або скасування землевідведення 

7. Вул. О. Гончара, 17–23: зниження поверховості 

8. Вул. Верхній та Нижній Вал: скасування землевідведення на бульварній частині 

9. Вул. Сагайдачного, 1: перегляд поверховості, архітектурно-планувального рішення 

10. Генеральний план: вирішення стратегічних питань з принципових змін

Автор: Григорій Мельничук

Источник: "Вечірній Київ"


Комментариев: 0    Просмотров: 694

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus