Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow На Борщагiвцi метра не буде

На Борщагiвцi метра не буде

Новi квартири продають пiд гучнi обiцянки швидкої розбудови пiдземки

Мешканцi столичних Теремкiв, Вигурiвщини-Троєщини чи Виноградаря до метро добираються по пiвгодини. Якщо трапиться затор — ще довше. Попит на житло бiля пiдземки високий, тому продають його дорожче. За однокiмнатну на Троєщинi просять на $3–5 тис. менше, нiж за таку саму на Харкiвському масивi. Дiлянки бiля метро будiвельнi компанiї хочуть захопити в першу чергу.

Пiвтора року тому в однокiмнатну квартиру на вул. Лискiвськiй (Троєщина) киянка Людмила Костенко, 24 роки, вклала $24 700. Нинi така коштує $50–55 тис. Кiнцева 37-го тролейбуса — за 400 м вiд будинку. Але до метро Лiсова вiн їде 45 хв.

— Це ще нiчого, — каже Людмила. — Хто живе ближче до Воскресенки i Райдужного, вранцi взагалi не може в тролейбус улiзти.

— Скоро поряд з вашим будинком буде метро, — запевняв керiвник ”Київмiськбуду” Володимир Поляченко, 67 рокiв, коли здавали 22-поверхiвку, де житиме Людмила.

”Де? Коли?” — захвилювався натовп. Свита Поляченка замахала руками кожен у свiй бiк: ”Отам”. ”Коли ж?” — допитувалися троєщинцi. — ”Скоро, за пару рокiв”.

На заяви про швидкий прихiд метро в усi кiнцi столицi цього року не скупилися. Оголосили, що збудують Борщагiвську лiнiю вiд Окружної дороги аж до Телички. А пiдземка на Троєщину, запевняли столичнi чиновники, з’явиться за рiк-два.

Людмила Костенко, почувши, що метро скоро досягне Броварiв, забажала перебратися зi своїм 7-рiчним сином Дмитриком туди. Каже, двокiмнатна в броварськiй новобудовi коштує, як однокiмнатна на Троєщинi. Компанiя ”Мiсто” за ”квадрат” просить вiд 3800 грн.

Квадратний метр у нових будинках бiля станцiї метро Лiвобережна коштує $2000

 

За 10 рокiв Київ проклав метро лише на Харкiвський масив i Новобiличi. В 2004-му несподiвано вiдкрилася нова станцiя в Сирецькому яру. Тодiшнiй мiський голова Омельченко виправдовувався: щоб з електричок зручно було пересiдати. Проте пiвнiчним залiзничним кiльцем туди й назад проходить ”аж” вiсiм електричок. Потяги метро возять на Сирецьку повiтря. Справжня причина вiдкрилася недавно. Росiйський iнвестор, ЗАТ ”Контiбуд-Україна”, запропонував за прикладом Москви знести дво-п’ятиповерхiвки, щоб забудувати Сирець висотками. Метро уже є, й охочих жити там не бракуватиме.

Постiйнi заяви київських чиновникiв про швидку розбудову метро впливають на вибiр покупцiв житла. Як розповiв директор ТОВ ”Алес Буд” Вiктор Глогов’як, 50 рокiв, що будує житловий комплекс на розi вул. Бальзака i просп. Ватутiна (Троєщина), компанiя очiкує на пiдвищений iнтерес до їхнього житла. Бо київська влада заявила про реконструкцiю бездiяльної трамвайної лiнiї на Бальзака пiд Троєщинську лiнiю метро. Поки що квадратний метр коштує 4,4–5 тис. грн. У житловому комплексi ”Приднiпровський” на вул. Раїси Окiпної бiля метро Лiвобережна метр продають за $2000.

На початку 90-х троєщинцiв запевняли: нова Подiльсько-Воскресенська лiнiя запрацює до 2000 року. Але метро на Троєщину i досi не ходить. Поки немає можливостi будувати ту, вирiшили протягти дев’ятикiлометрову дiлянку вiд Лiвобережної до вул. Милославської. Але якщо навiть за неї вiзьмуться в першу чергу, здадуть рокiв за чотири. Метробудiвцi за рiк прокладають не бiльш як два кiлометри лiнiй.

На темi метро продовжують грубо спекулювати. Про пiдземку на Борщагiвку в генпланi розвитку Києва до 2020 року нема згадки. Зате вздовж лiнiї швидкiсного трамвая чимало пустирiв i застарiлого житла. Київська влада заговорила про метро. Будувати його дуже дорого — $650–700 млн. Але житло в цьому районi, з надiєю на метро, розкуплять швидко.

Насправдi до 2010 року в Києвi мають збудувати тiльки 15 км лiнiй метро: до Виставкового центру, до нового вокзалу в Дарницi i, можливо, проспекту Ватутiна. Довiряти запевненням квартирних брокерiв чи забудовникiв, що поряд от-от буде метро, не варто. Розрахунок у них простий — продати квартиру дорожче.

Чи поїдуть метро-експреси в Бровари? Генеральним планом розвитку столицi до 2020 року це не передбачено.


Квартири бiля метро дорожчають швидше

За шiсть рокiв однокiмнатнi квартири в столицi подорожчали в кiлька разiв. На Чоколiвцi, Куренiвцi i Вiтряних Горах за них платять ушестеро бiльше, нiж у 2000 роцi. На Оболонi, Нивках i Харкiвському масивi вони подорожчали приблизно у 8 разiв. Дарниця, Русанiвка i Лiвобережний — у лiдерах. Однокiмнатнi там подорожчали у 9–9,5 раза.

 http://www.gpu-ua.info 


Комментариев: 0    Просмотров: 647

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus