Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Почiм елiта для народу?

Почiм елiта для народу?

З п’ятдесяти «елiтних» новобудов Києва на таке високе звання можуть претендувати одиницi. Щороку в Києвi будують близько 70 тис. квадратiв елiтного житла вартiстю понад $140 млн., стверджують у компанiї «Житло ХХI столiття».

Це приблизно 8-10 об’єктiв. Усього за останнi п’ять рокiв у столицi зведено 350 тис. кв. м елiтної нерухомостi — близько 30 об’єктiв. Дещо iншi цифри наводять фахiвцi з консалтингової компанiї Astera Group. За їхнiми даними, з 2001 року в Києвi зведено приблизно 50 елiтних будинкiв. За словами маркетинг-менеджера Astera Group Ольги Юдiної, крiм новобудов до категорiї елiтного житла компанiя включила пентхаузи у звичайних будинках, реконструйованi об’єкти i т. iн.

 

У 2006 роцi столичнi забудовники планували ввести в експлуатацiю 28 об’єктiв пiдвищеної комфортностi загальною площею 300 тис. кв. м. Однак реалiзацiю багатьох проектiв перенесено на 2007 рiк, оскiльки в перiод виборiв влада заблокувала будiвництво кiлькох об’єктiв.

 

Насправдi, практично всi елiтнi будинки столицi не дотягують до класу De lux або Premium навiть за класифiкатором житла «Української будiвельної асоцiацiї», не кажучи вже про європейськi критерiї. На думку директора АН «Полiсся» Анатолiя Осадчого, елiтними у Києвi можна назвати тiльки житловий комплекс «Воздвиженка» i ще споруджуваний будинок, розташований у парковiй зонi на вул. Грушевського. Рiелтор вважає, що iлюзiю насиченостi елiтного сегмента створює невиправдане позицiювання будiвельниками своїх проектiв.

 

«Термiн «елiтний будинок» — штучне поняття, що заважає споживачевi правильно орiєнтуватися у пропозицiї. Але якщо пiд елiтною нерухомiстю розумiти житло, яке купують кияни з високим рiвнем доходiв, то за класифiкатором «Української будiвельної асоцiацiї» такому житлу мають вiдповiдати два формати: De lux i Premium», — погоджується з рiелтором керiвник управлiння маркетингу та продажу компанiї «Житло XXI столiття» Дмитро Змiєвець. Однак, за даними компанiї, будинкiв категорiї De lux в Українi поки що немає.

 

За даними Astera Group, мiнiмальнi цiни на елiтне столичне житло становлять $1,7-2 тис. за кв. м без оздоблення пiсля будiвельникiв, максимальнi — вiд $5 тис. за кв. м. Повне оздоблення елiтного житла пiсля будiвництва обiйдеться покупцевi вiд $1-2 тис. за квадратний метр, а це — 50-60% вартостi квартири.

 

За даними компанiї «Т. М. М. », вартiсть квадратного метра бiзнес-класу коливається вiд $1600 до $2500, премiум-класу — $2500-4500 за кв. м. Анатолiй Осадчий стверджує, що на вторинному ринку цiни на «дороге житло» у центрi коливаються в межах $4-8 тис. за квадрат; у прилеглих до центру районах — $3,5 тис. На первинному ринку, за його словами, житло категорiї елiт пропонується в середньому по $2-3 тис. за кв. м, квартири цiєї категорiї коштують вiд $350 тис. до $1,5 млн.

 

Девелопери помiтили ще одну цiкаву особливiсть елiтних новобудов: цiни на житло, будiвництво якого щойно почалося, у деяких випадках вищi, нiж на вже експлуатоване. Рiч у тому, що багато готових комплексiв не вiдповiдають запитам покупцiв, якi розраховують, що якiсть нових проектiв буде вищою. За словами одного росiйського експерта, за час очiкування iнвестором нової квартири в нього змiнюються свiтовiдчуття, життєвi плани та прiоритети. Паралельно полiпшуються й технологiї, застосовуванi в будiвництвi. У пiдсумку суперпроект пiсля його введення в експлуатацiю застарiває, перетворюючись для VIP-клiєнта з елiтної на добротну квартиру економ-класу.

 

Останнiм часом на ринку нерухомостi спостерiгався пiдвищений попит на елiтне житло вартiстю вiд $350 тис., зазначають в Astera Group. Найбiльш затребуваними у 2005 роцi були квартири площею 140-200 кв. м у центрi столицi на вул. Ярославiв Вал, Лисенка, Франка, Володимирськiй, Панькiвськiй, Московськiй, Паторжинського i Кропивницького. Популярнiстю користувався ближнiй Печерськ. Проте, за пiдрахунками агенцiй нерухомостi, такi квартири можуть собi дозволити менш нiж один вiдсоток киян та гостей столицi. Щоправда, як зауважує Ольга Юдiна, збiльшилася кiлькiсть покупок елiтного житла за кредитнi грошi.

 

Цiкаво, що в багатьох випадках покупцi розглядають елiтну нерухомiсть як джерело отримання чималого доходу вiд здачi в оренду — 20-30% на рiк. Дорогi апартаменти (вiд $2000 на мiсяць) наймають працiвники iноземних посольств, топ-менеджери iноземних та вiтчизняних компанiй, якi приїжджають у країну на пiвтора-два роки.

 

Прогноз

 

Експерти прогнозують, що в найближчi 3 роки обсяги будiвництва житла пiдвищеної комфортностi збiльшаться до 220 тис. кв. м на рiк.

Девелопери зводять не лише елiтнi будинки, а й цiлi елiтнi квартали. У квiтнi 2005 року на замовлення компанiї «АБС-Укр» на Подолi розпочато будiвництво елiтного мiкрорайону загальною площею 89 тис. кв. м. Київська iнвестицiйна група збудує елiтний мiкрорайон на вул. Пiдвисоцького — загальна площа житлових апартаментiв сягає 350 тис. кв. м. IК «XXI столiття» разом з First Ukrainian Development i Київською iнвестицiйною групою збудують Dnipro Riverfront — 250 тис. кв. м пiд житло. Загальна площа всiх заявлених проектiв, що претендують називатися елiтними, — близько 700 тис. квадратiв.

За оцiнками забудовникiв, вартiсть елiтного житла в Києвi протягом 2006 р. збiльшиться щонайменше на 15%.

 http://realtymagazine.com.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 556

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus