Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Без шокотерапії

Без шокотерапії


Столиця запропонує власну модель реформування житлово-комунального господарства

Хоча українська столиця на тлі непривабливої ситуації в регіонах (де воду мешканцям будинків подають лічені години чи перманентно вимикають електрику) здається таким собі острівцем благополуччя, проте й у Києві проблем вистачає. Зокрема, майже 30 відсотків тепломагістралей зношені, а три чверті бойлерних потребують переоснащення.

У бюджеті України на 2006 рік, може, вперше за десятиліття, передбачено понад два мільярди гривень на реформування житлово-комунального господарства. У перерахунку на кожного мешканця нашої держави це приблизно чотири гривні, мізерно мала сума, проте з чогось же починати треба. (До речі, сусідня Польща перед вступом в Європейський союз витратила з такою самою метою майже 200 євро на людину.) Як зауважив Олександр Омельченко, із загальноукраїнського пирога на наше місто припаде десь мільйонів 100. Це небагато, й доведеться розраховувати на власні ресурси.

Аби ознайомитися, як мовиться, на власні очі зі станом житлово-комунального сектору, Київський міський голова Олександр Омельченко разом зі столичними управлінцями об’їжджає всі райони. Оглядають, чи по-господарському утримують будинки житлово-будівельні кооперативи, об’єднання співвласників багатоповерхівок і ЖЕКи. Як сказав Олександр Олександрович, паралельно з виїздами перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Іван Фоменко готує розпорядження, відповідно до якого буде створена спеціальна робоча комісія для узагальнення всіх проблем цього сектору. Столичний мер також закликав комунальників докласти максимум зусиль до того, аби Київ першим запропонував на розгляд найвищому керівництву країни свою модель реформування житлово-комунального господарства. Минулого тижня перевірили, яка ситуація в Дніпровському та Деснянському районах. Їхня активна забудова припала на 60—80 роки ХХ століття, і з того часу житловий фонд практично не ремонтували, тому заміни потребують не тільки водо- й тепломагістралі, а ще ліфти. У цих двох районах чи не найбільше в місті панельних будинків, і, відповідно, саме звідси надходить чимало скарг на розгерметизовані стики панелей.

Спочатку завітали у висотку на вулиці Райдужній, 4-а, де за комунальну сферу відповідає житлово-ремонтне об’єднання № 412. На дверях — кодовий замок, є кімната для консьєржа, на стінах у під’їзді картини, килимки на підлозі. Ремонт мешканці зробили за власні гроші й підтримують у парадному порядок. А от самотужки відремонтувати облуплений фасад не в змозі. Начальник згаданого ЖРО Валерій Корженко пообіцяв людям, що вже цього року стики панелей ущільнять, стіни побілять.

Хоча, як запевняли районні управлінці, комунальників про візити посадовців не повідомляли, проте в будинку № 40 на вулиці Братиславській під’їзди сяяли свіжою фарбою. Щоправда, головний інженер ЖЕКу № 302 Лідія Стецюк запевнила, що такий косметичний ремонт виконали ще тиждень тому. Мешканці будинку не оминули нагоди поскаржитися Олександрові Омельченку на прогнилі труби в підвалі. Як розповіла пенсіонерка Анастасія Андріївна, що живе в цій дев’ятиповерхівці, аварії каналізаційної труби стали звичним явищем, і мешканцям з нижніх поверхів дошкуляють неприємні запахи. Крім того, нерегулярно вивозять сміття з контейнерів.

Оглядини гуртожитку акціонерної компанії “Київенерго” справили на міських управлінців та журналістів краще враження: броньовані двері з кодовим замком, охайний під’їзд. Олександр Омельченко зауважив, що за останнє десятиліття до комунальної власності міста було передано понад 60 відомчих гуртожитків. Спочатку їхні мешканці до такої “міграції” поставилися з недовірою, проте, коли у цих спорудах зробили ремонти, а люди отримали ордери на свої кімнати й стали повноправними жителями столиці, ситуація змінилася. Тепер жителі відомчих будинків самі просять взяти їхні оселі на баланс міста. Добра новина: в рамках програми енергозаощадження, яку оголосив уряд, міська влада укладе договори з двома банками про надання безвідсоткових позик усім киянам на встановлення пластикових вікон. Столичний мер також запевнив, що протягом року в під’їздах поставлять металеві двері з кодовими або магнітними замками (там, де їх ще немає).

Загалом результати огляду кільканадцяти висоток Деснянського та Дніпровського районів засвідчили: незважаючи на те, хто опікується житловим фондом: жек чи об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, чисто й охайно в тих під’їздах, де про це дбають самі мешканці. Працівники житлово-комунальних господарств вкотре наголошують, що теперішні тарифи на послуги не покривають затрат.

До речі, на потребі проведення в Україні реформи житлово-комунального господарства наголосив і Президент України Віктор Ющенко, повідомила прес-служба глави держави. Першим кроком модернізації має стати ліквідація монополії в цьому секторі. Другим — упорядкування тарифної політики (аби плата за послуги залежала від їхньої якості). Третім — енергозбереження. При цьому реформування треба проводити без шокотерапії для українців.

http://www.kreschatic.kiev.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 569

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus