Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Рятівне коло

Рятівне коло

ЖЕКам нададуть повну самостійність, а також ліцензоване право сервісних служб на обслуговування мешканців квартир

Минулого тижня управлінці столичної держадміністрації завершили огляд об’єктів комунального господарства. Протягом двох тижнів побували в усіх десяти районах міста, побачили будинки та бойлерні, які можуть бути зразками господарювання, а також занедбані хрущовки та дев’ятиповерхівки. На жаль, таких у місті теж вистачає. У четвер під приціл фото- та відеокамер, а також пильного ока першого заступника голови столичної державної адміністрації Івана Фоменка й начальників управлінь потрапили споруди Дарницького, Подільського та Оболонського районів.

Спочатку завітали в багатоповерхівку на вулиці Бажана, 14. Її здали в експлуатацію 2004-го року, тому й проблем, звичних для житлового фонду, тут немає: всі комунікації нові, ліфти “бігають” справно, дитячий майданчик, розташований поруч у дворі, впорядкований. Консьєржі лише скаржаться, що мешканці, які вселяються до квартир, тягаючи меблі чи будівельне сміття інколи не прибирають за собою у коридорах. До речі, в під’їздах подвійні пластикові двері, отож тепло з приміщень не “втікає”.

Чимало панельних висоток на вулиці Драгоманова звели років п’ятнадцять тому. За цей час з’явилися проблеми з електромережею (її не розраховано на таку кількість техніки, якою обладнана нині майже кожна квартира). Затікають панелі, труби у вкрай поганому стані. Та от парадокс: у будинку, який утримує об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)“Позняки-Добробут”, такі “сюрпризи” виникають рідко. Як розповів комендант згаданого ОСББ Володимир Толочко, за власні кошти спорудили дитячий майданчик, обгородили його декоративним парканом, аби власники машин не зазіхали на цю територію. Тепер мешканці навколишніх будинків, обслуговуваних ЖЕКами, й собі хочуть господарювати самостійно.

У житловому фонді Оболонського району переважно дев’яти-шістнадцятиповерхові “панельки” сімдесятих—вісімдесятих років минулого століття. Отож проблеми комунального господарства “класичні”: зношені мережі, прогнилі труби, ліфти, які треба модернізувати або замінювати. Проте, у цьому районі теж є будинки, експлуатація яких — на найвищому рівні. Приміром, так звані Оболонські Липки на проспекті Героїв Сталінграда заслужили свою назву не лише через розкішні квартири, а й за чудову роботу інфраструктури. Скажімо, тепломережі, які ведуть з бойлерної до будинків (як на проспекті Героїв Сталінграда, 12-е), прокладені через приміщення гаражів і обігрівають їх. Чистотою сяють виходи поруч під’їздів, призначені для вивезення сміття. Будинки нові, тому наразі для належного утримання квартплати вистачає.

Старий Поділ за останнє десятиліття трохи змінив своє обличчя: відбудовано церкву Богородиці Пирогощі, відреставровано чимало будинків-пам’яток архітектури, вулиця Сагайдачного стала однією з найпривабливіших для туристів. Проте нікуди не зникли й найперші київські хрущовки. Чиновники визнають, що більшість із таких “хрущоб” не підлягають навіть капітальній реконструкції, а годяться лише для знесення. Ось п’ятиповерхівка на вулиці Юрківській, 42-а тріщить, що називається, “по швах”. Мешканці скаржаться, що через наскрізні шпарки в стінах зберегти тепло в квартирах неможливо, де-не-де “процвітає” грибок. У під’їздах поставили кодові замки, але немає лампочок над вхідними дверима, отож комбінації цифр доводиться набирати навпомацки. У аварійному стані перебувають балкони, дехто з людей боїться навіть виходити на них. Крім того, півстоліття тому обов’язковою оздобою балконів були ящики для квітів. Нині вони, так і дивись, можуть упасти на голову перехожим. Як сказав виконувач обов’язків голови Подільської райдержадміністрації Олександр Королюк, у такому ж жахливому стані тут 80 відсотків хрущовок. Отож насамперед треба думати, де знаходити місце для зведення стартових будинків і переселяти туди людей. Іншого виходу немає...

Підбиваючи підсумки об’їзду десятьох районів, столичний мер Олександр Омельченко сказав, що сесія Київради затвердила програму розвитку житлово-комунального господарства на 2006—2010 роки. Проте, побачивши реальний стан справ у цьому секторі, вирішили, що ця програма недосконала й потребує доповнень. Отож у березні цього року відбудеться позачергове засідання сесії Київради, де розглянуть модель реформування житлово-комунального господарства. Як зауважив столичний мер, за рік здійснити такий великий обсяг робіт нереально, проте треба починати, бо й так чимало часу втрачено. Не секрет, що комунальна сфера десятиліттями фінансувалася за так званим залишковим принципом. Навіть незважаючи на те, що теперішні тарифи на послуги не покривають затрат на утримання житлового фонду, чимало киян мають заборгованість з квартплати. І, як неодноразово наголошував Державний уповноважений — голова Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Микола Лисицький, результати перевірок боржників показали, що більшість із цих мешканців — цілком платоспроможні громадяни.

На думку Київського міського голови, рятувальним кругом для ЖЕКів має стати їхня юридична самостійність. Тобто кожна контора матиме рахунок, ліцензію на надання різноманітних послуг. І головне — створити в цій сфері конкурентне середовище, аби мешканці могли обирати організації, які утримуватимуть їхні будинки. Важливим кроком у цьому напрямку стане створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (нині їх у столиці понад 270). Адже, як показали результати огляду житлового фонду десяти районів міста, саме згадана форма господарювання є найефективнішою. До речі, аби мешканці могли організувати такий “домовий комітет”, треба щоб усі квартири в багатоповерхівках були приватизовані. Отож, за словами Олександра Омельченка, цього року заплановано завершити приватизацію житла в місті.

http://www.kreschatic.kiev.ua/


Комментариев: 0    Просмотров: 800

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus