Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Тижневий огляд фінансових ринків

Тижневий огляд фінансових ринків

Тижневий огляд фінансових ринків

Зберігається тенденція падіння ставок за всіма видами депозитів. Найбільш прибуткові - довгострокові вклади на рік у гривні і валюті. Багато банків перестали залучати кошти на короткострокові вклади, бо ставка за ними невелика і не приваблює клієнтів.

Український міжбанківський валютний ринок

Протягом тижня, з 6 по 10 червня 2011 року, курс долара до гривні після незначного зниження минулого тижня стабілізувався на рівні 7,9800-7,9950.

Попит на валюту трохи перевищував пропозицію. НБУ виходив на ринок з інтервенціями протягом кількох разів за тиждень, продаючи долари.

Цього тижня, найбільш ймовірно, курс гривні до долара стабілізується на досягнутих рівнях.

Світовий валютний ринок

Протягом першого повноцінного торгового тижня червня долару вдалося зміцнити позиції до всіх основних конкурентів за винятком японської єни.

Британський фунт стерлінгів торгується під тиском. Під час запланованої зустрічі монетарного комітету з боку центрального банку не було ніяких сюрпризів. Облікова відсоткова ставка збережена на рекордному мінімумі 0,5%, програма придбання активів також залишилася без змін в обсязі 200 мільярдів фунтів.

Британська валюта зазнала втрат проти євро і долара після заяви агентства Moody's, яке попередило, що Великобританія може втратити поточний кредитний рейтинг ААА, враховуючи перспективи охолодження темпів зростання економіки.

Якщо коаліційний уряд не зможе досягти поставлених перед ним фіскальних цілей, слабкі темпи зростання ВВП, зафіксовані в першому кварталі, і слабкі економічні показники можуть не дозволити уряду зменшити дефіцит бюджету в передбачуваний термін.

Побоювання викликали очікування остаточної оцінки економічних програм Великобританії Міжнародним валютним фондом.
У звіті МВФ відзначено: якщо період слабкого зростання і спадаючої інфляції затягнеться, Британії потрібно буде подумати про продовження QE - програми кількісного пом'якшення - або про тимчасове зниження податків.

Прогнозні темпи зростання, за оцінками МВФ, можуть становити 1-1,2%, що також не викликає великого оптимізму.

Настрій у валютній парі фунт-долар негативний. Втрата опори в зоні 1,6280 відкриє потенціал для більш сильного зниження до 1,6150.

Напрямок руху котирувань єдиної європейської валюти диктують становище Греції та очікування щодо процентних ставок. Над європейською валютою тяжіють проблеми єврозони.

Євро знизився до долара після коментарів уряду Німеччини про те, що питання з виділенням Греції нового пакету допомоги поки залишається невирішеним, так само як і невизначені можливі умови, на яких він може бути наданий.

Влада ЄС висловила стурбованість курсом євро, організацією плану з порятунку Греції і навіть зокрема винесенням питання про запровадження заходів жорсткої економії в країні на референдум. А рейтингове агентство Fitch заявило про готовність знизити рейтинг Греції до С, якщо рефінансування боргу буде сприйнято як дефолт.

Агентство Moody's заявило, що Іспанія не має достатнього арсеналу засобів для реалізації необхідних заходів бюджетної дисципліни. Воно також вказало на високу ймовірність зниження рейтингу Угорщини.

ЄЦБ, як і очікувалося, залишив ключову процентну ставку на рівні 1,25%, однак прогноз щодо інфляції в єврозоні на 2012 рік змусив засумніватися учасників ринку в подальшому посиленні жорсткості грошово-кредитної політики ЄЦБ.

Настрій за валютною парою долар-євро залишається негативним, а учасники з готовністю використовують спроби росту для відновлення продажів. У випадку пробиття 1,4440 можна чекати посилення імпульсу до подальшого зниження.

Японська єна залишається в межах сформованого неширокого діапазону. Економічна ситуація в країні, як і раніше, досить напружена. Ключова підтримка у валютній парі долар-єна проходить на рівні 79,57. Її прорив відкриє дорогу до 78,23.

Корпоративний сектор кредитного ринку

За перші чотири місяці 2011 року активи українських банків збільшилися на 8%. Настільки стрімке зростання виявилося несподіваним для фінансових установ. У зв'язку з цим фінансові заклади змушені шукати нові можливості для кредитування.

Реальний сектор економіки поки що неспроможний освоїти надлишкову ліквідність у системі, оскільки корпорації не ініціюють нові проекти, а малий та середній бізнес опинилися на межі виживання. Таким чином, потенційними позичальниками фінансових установ залишаються, в основному, держава та населення.

Малому та середньому бізнесу більшість банків надають кредити на поповнення обігових коштів на один рік. При цьому кредити у валюті видаються підприємствам, які мають валютну виручку у кількості, достатній для погашення позики і відсотків.

Ринок депозитів фізосіб

За минулий тиждень на ринку депозитів фізичних осіб відзначено чергове зниження процентних ставок за рахунок депозитних продуктів окремих фінансових структур. Зниження торкнулося депозитних вкладів у національній валюті та доларах.

Процентні ставки за депозитами на кінець періоду порівняно з минулим тижнем склалися такі.

За депозитами в гривні: на місяць - 1,5-9,5% річних, середня - 6,01%, на три місяці - 4,2-13%, середня - 8,95%, на півроку - 5,5-14,5%, середня - 10,58%, на рік - 8-15,5%, середня - 11,93%.

За вкладами у доларах: на місяць - 1,5-5,75% річних, середня - 3,48%, на три місяці - 2-7,75%, середня - 4,77%, на півроку - 2,05-8,25%, середня - 5,46%, на рік - 2,75-8,75%, середня - 6,10%.

За вкладами у євро: на місяць - 0,5-4,5% річних, середня - 2,22%, на три місяці - 0,7-6,75%, середня -3,13%, на півроку - 1-7,25%, середня - 3,6%, на рік - 1,4-7,75%, середня - 4,18%.

Порівняно з попередніми місяцями зберігається тенденція падіння ставок за всіма видами депозитів. Найбільш прибуткові - довгострокові вклади на рік у гривні і валюті. Багато банків перестали залучати кошти на короткострокові вклади, бо ставка за цими вкладами невелика і не приваблює клієнтів.

Ринок кредитування фізосіб

На ринку кредитування фізичних осіб ситуація залишалася стабільною. З'явилися пропозиції за кредитами на придбання автомобілів з нульовим авансом, хоча їх небагато. При цьому пропозиції з кредитування на один-п'ять років є у всіх банків, семирічні пропонують лише деякі. Ставки залишилися без змін.

Фіксована процентна ставка з терміном кредитування на рік - 8,9-14,99% річних, на три роки - 13,3-21%, на п'ять-сім років - 13,3-21%. Плаваюча ставка фіксується на перший рік кредитування і знаходиться у межах 8,8-18,8% річних. Разова комісія при наданні кредиту - 0,3-3% від суми позики.

На придбання нерухомості банки пропонують кредити на таких умовах: ставка - 15-21%, термін - 10-20 років, аванс - від 30% від вартості об'єкта, одноразова комісія - 1-5% від суми позики.

Є наступні види споживчих кредитів.

1. Кредити без забезпечення або під поручительство третьої особи - реальна ставка з урахуванням усіх комісій - 30-73,2% річних.

2. Позики під заставу нерухомості: строк - до п'яти років, розмір - не більше 40% від вартості застави, ставка - 16,5-27,2% річних.

3. Кредити під заставу депозиту: строк - на термін дії депозиту, ставка - плюс 2-6% річних до ставки для депозиту у гривні і плюс 5-11% - для застав у вигляді депозиту в іноземній валюті.

4. Кредитування учасників власних зарплатних проектів: термін - один-два роки, розмір - три-п'ять окладів, реальна ставка - 30- 40% річних.

Багато банків навіть за кредитами для учасників зарплатних проектів встановлюють додаткову комісію за зняття грошей з карткового рахунку в розмірі від 1% до 2,5% від суми зняття, що значно підвищує реальну вартість позики. Середній ліміт за кредитами на споживчі цілі - 10-15 тисяч гривень.

Ринок банківських металів

За перший квартал 2011 року золото, яке розглядається інвесторами як надійніша альтернатива нестабільним валютам, а також схильним до серйозних коливань акціям компаній, подорожчало на 1,3%.

Минулий квартал став десятим поспіль, за підсумками якого золото подорожчало, що стало найбільш тривалим періодом зростання ціни щонайменше з 1975 року.

Після рекордного зростання ціни золота в 2010 році - на 30% - у січні 2011 року вартість металу знизилася на 6%. Проте вже в березні котирування відновили рекордне зростання і досягли 1 447 доларів за унцію. У квітні зростання вартості металу тривало, і ціни перевищили позначку 1 500 доларів.

Основними чинниками росту цін на золото були боргова криза в Європі і прискорення інфляції в різних країнах світу. За підсумками травня вартість металу знизилася на 1,3%, зокрема, на тлі зміцнення курсу долара. Проте саме у травні був зафіксований історичний рекорд цін на золото - 1 577 доларів за унцію.

Єврозона і її валюта продовжують страждати від проблем боргу Греції. В середу кредитори цієї країни визнали в своєму звіті, що Греція не буде допущена на фінансові ринки упродовж 2012 року, а також повідомили, що рецесія - спад виробництва - у Греції буде глибшою і тривалішою, ніж прогнозувалося раніше.

Цей висновок підштовхнув долар вгору проти євро, а також чинив помірний тиск на вартість золота. Хоча золото часто купується як актив-притулок за часів економічної нестабільності, посилення долара тисне на вартість золота, роблячи його дорожчим для тримачів інших валют.

Ціни на золото у злитках 100-1000 грамів на українському ринку варіювалися в межах 395-398 гривень за грам.

Ігор Давиденко, директор департаменту казначейських операцій Брокбізнесбанку

Владислав Стельмах, начальник відділу арбітражних операцій Брокбізнесбанку

Антон Сухоруков, директор департаменту корпоративного бізнесу Брокбізнесбанку

Наталія Синявська, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

Володимир Скидан, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку


Комментариев: 0    Просмотров: 1313

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus