Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Українські банкіри розкритикували можливе обмеження споживчого кредитування

Українські банкіри розкритикували можливе обмеження споживчого кредитування

Українські банкіри розкритикували можливе обмеження споживчого кредитування

Скорочення споживчого кредитування не здатне принципово змінити ситуацію з дефіцитом торговельного балансу. Таку думку висловили банкіри під час круглого столу, організованого ГО Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID Розвиток фінансового сектору FINREP та тижневика Дзеркало тижня. Україна.

Так, за словами старшого радника Альфа-Банку, члена ради НБУ Романа Шпека, стан торговельного балансу України дійсно є загрозливим (за підсумками року негативне сальдо може бути на рівні 5% ВВП).

При цьому експерт наголосив, що насправді не так багато імпортних споживчих товарів купується в кредит. Експерт вважає, що запропоновані регулятивні інновації не зможуть захистити економіку від споживчого імпорту, особливо з урахуванням обсягів тіньового сектору.

Шпек переконаний, що державі доцільніше було б більше уваги зосередити на підтримці експорту, імпортозамінних виробництвах, на стимулюванні іноземних інвестицій.

У свою чергу голова правління Правекс-Банку Сергій Наумов наголосив, що регулятор намагається вирішити "системні проблеми економіки за рахунок окремо взятої індустрії".

Причому такий крок як дві краплі води нагадує той, до якого вже вдавався Нацбанк під час кризи, зазначив експерт, і пояснив, що тоді через зміну формули валютної позиції регулятор змусив банки продати валюту, щоб наситити нею ринок.

Як наслідок, додав він, банки "далеко і глибоко" увійшли в коротку позицію, що призвело на сьогоднішній день до формування у них валютних ризиків.

Разом з тим глава наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук вважає, що більш продуктивним варіантом вирішення макроекономічних проблем могла б бути регламентація роботи банків в цьому сегменті.

Наприклад, сказав він, можна було б ввести вимоги стосовно заробітку людини до кредиту, який оформлюється, або до всієї заборгованості, яка в неї є, щодо першого внеску і т.д.

За словами фінансиста, потенційні обмеження споживчого кредитування якщо й вплинуть на торговий баланс, то мінімально. "Можемо втратити більше, у тому числі надходження за фінансовим рахунком. Ці всі економії будуть незначними або взагалі нівелюються", - спрогнозував Блащук.

У той же час розв'язання проблеми дефіциту торгового балансу за рахунок обмеження споживчого кредитування екс-заступник голови Нацбанку Олександр Савченко назвав неприродним методом і навіть ноу-хау НБУ.

"Нацбанк вже займається промислово-індустріальною політикою. Це не його функція. Це функція уряду", - наголосив експерт, зазначивши, що якщо є необхідність вирішити питання дефіциту торгового балансу, то потрібно використовувати курсові механізми, власне - плаваючий обмінний курс.

Савченко заявив, що "у нас обмінний курс не відповідає його ринковій природі".

"Значить, Україна не займає відповідне місце в міжнародному поділі праці. Ті галузі, які були ефективні при ринковому курсі, приходять у стан занепаду. А ми стимулюємо розвивати те, що у нас в принципі не може бути", - зазначив експерт.

Источник: Дзеркало тижня


Комментариев: 0    Просмотров: 776

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus