Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow «Київмiськбуд» стримує зростання цiн

«Київмiськбуд» стримує зростання цiн

Тут вже зведено 7 будинкiв, у 1283 квартирах яких мешкає три тисячi киян. Для них будiвельники висаджували дерева i кущi, облаштовували газони i пiшохiдну алею вздовж озера Сонячне. Це коштуватиме понад 4 млн. грн. Президент холдингової компанiї «Київмiськбуд» Петро Шилюк подавав приклад пiдлеглим, взявши до рук лопату. Кореспондент «Вечiрки» поцiкавився у пана Шилюка, яка в Києвi ситуацiя з соцiальним житлом.

– Який внесок «Київмiськбуду» в житлове будiвництво Києва?
– У цiлому торiк ми звели в столицi 49 вiдсоткiв введеного в експлуатацiю житла. Цього року плануємо звести бiльше.
– Соцiальне житло довiряють вам зводити чи iншим компанiям?
– Про соцiальне житло лише точаться розмови. Якщо вiдносити до соцiального житло, яке зводиться за бюджетнi кошти, то його довiряють будувати нам та «Житлоiнвесту».
– Чи можна сказати, що ви зводите найдешевшi у столицi квартири?
– Ми можемо конкурувати по будiвництву дешевого житла. Якщо проаналiзувати зростання цiни в минулому роцi, то у нас вона виросла на 20%. По Києву ж у цiлому – вiд 40 до 60%. Цiна залежить вiд серiї будинкiв, проекту. Житло буває доступне, середнього класу, елiтне. Ми зводимо якiсне доступне житло. Є держави, де «зiрковiсть» готелiв визначається не якiстю проживання в них, а мiсцем розташування. Тож якщо будують у центрi Печерська – там квартири можна назвати елiтними. Якщо ж на околицях, у спальних районах, – таке житло називаємо доступним.
– I скiльки в середньому коштує ваш квадратний метр?
– Цiну диктує ринок. Якщо зараз у Києвi квадратний метр у середньому коштує 2-2,5 тисячi доларiв, то наш – 1,5 тисячi. Я розумiю, що це немало, але на фонi загальної тенденцiї зростання вартостi ми постараємось упродовж другого кварталу утримати таку цiну незмiнною. Її пiдтримують на високому рiвнi, штучно стримуючи реалiзацiю квартир i створюючи iлюзiю нестачi житла. А квартир бiльш нiж достатньо. Їх перепродують, тому й цiна зростає.
– Чи не означає порiвняно низька цiна, що якiсть будiвництва буде гiршою?
– Нi. Нiбито очiкуваний обвал цiн штучно роздувається пресою. Iнвестори почали чекати цього обвалу. А ми чекати не можемо – працюємо. Кошти вiд iнвесторiв не надходили, доводилося працювати в борг. Тому ми проаналiзували цiни i призупинили їх зростання, аби привабити iнвестора. Мети своєї досягли – кошти пiшли наперед. Будинки ще не були завершенi, а кошти вже були. I на сьогоднi ми можемо стримувати зростання цiн. Але видiлятися середусiх, демпiнгувати, не можемо.


Комментариев: 0    Просмотров: 184

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus