Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Мiттал пiднiмає цiни на українську нерухомiсть

Мiттал пiднiмає цiни на українську нерухомiсть

"Мiттал Стiл Кривий Рiг" iнiцiював чергове подорожчання на ринку металопродукцiї. Слiдом за цим про намiр пiдвищити цiни заявили ще три меткомбiнати. Експерти зазначають, що тепер цiни на внутрiшньому ринку наблизяться до свiтових, що приведе до зниження постачань у Росiю i країни Євросоюзу. Крiм того, таке рiшення "Миттал Стiл" призведе до чергового здороження вiтчизняної нерухомостi.

4 липня "Мiттал Стiл Кривий Рiг" заявив про пiдвищення цiн на металопродукцiю для українських споживачiв на 48 доларiв за тонну. Нагадаємо, що комбiнат з 1 червня вже пiдвищував цiну на 25 доларiв.

У цей раз слiдом за Mittal Steel про намiр пiдвищити цiни на металопродукцiю для українських споживачiв повiдомили ще три меткомбiнати - ВАТ "Днiпровський меткомбiнат iм. Дзержинського", ВАТ "Днiпропетровський меткомбiнат iм. Петровського" i ВАТ "Запорiжсталь".

За оцiнкою експертiв, нинiшнє пiдняття цiн вiдпускних цiн на продукцiю Миттал Стил Кривiй Рiг є наслiдком загальносвiтової тенденцiї зростання попиту на сталь.

Генеральний директор ТОВ "Леман-Україна" Микола Бойченко прокоментував "УП", що нинiшнє зростання цiн на металовироби є частиною загальносвiтової тенденцiї.

"Однак, крiм iнших причин, з ростом цiн, я пов’язую тенденцiю росту iнвестицiйної привабливостi металургiйної галузi на свiтовому ринку", - зазначив вiн.

Як зазначають експерти, зараз на вiльному українському ринку цiни на метал i так близькi до свiтових. Традицiйно криворiзький метал на ринку - один iз самих недорогих. I з кiнця минулого року "Мiттал Стiл Кривий Рiг" уже кiлька разiв пiдвищував вартiсть своєї продукцiї. Зараз українськi цiни на криворiзьку арматуру близькi до вартостi аналогiчної продукцiї, що йде на Близькiй Схiд i в Азiю.

Микола Бойченко, оцiнюючи наслiдки подорожчання металопродукцiї, передбачає зростання цiн у сумiжних галузях.

"Подiбне подорожчання прогнозувати не складно, оскiльки економiчний процес - вiн як живий органiзм, у якому всi механiзми взаємозалежнi, змiна в однiй галузi приводить до неминучої змiни в сумiжнiй галузi, i далi по ланцюжку впливає в цiлому на економiку України", – зазначив голова "Леман-Україна".

В першу чергу експерти говорять про наслiдки для будiвельної галузi.

Провiдний аналiтик iнвестицiйної компанiї "Атланта Капiтал" Костянтин Балицький повiдомив "УП", що за рiзними розрахунками, вартiсть металоконструкцiй складає вiд 4 до 15 вiдсоткiв собiвартостi будiвництва.

"Коли Миттал Стiл збiльшив цiни на металопродукцiю на 15%, вартiсть будiвництва зросла на 2-3%", – розповiдає вiн.

Однак, аналiтик зазначає, що тодi будiвельнi компанiї компенсували подорожчання металопродукцiї своєю рентабельнiстю.

"Скорiш за все, нове подорожчання металопродукцiї спричинить пiдвищення собiвартостi будiвництва в середньому не бiльш, нiж на 10%. При цьому, великi будiвельнi компанiї ще зможуть компенсувати це подорожчання власними силами, не допустивши великого пiдняття цiн (для покупцiв нерухомостi – "УП"), а дрiбним - доведеться суттєво пiднiмати розцiнки", – зауважив Балицький.

"Факт подальшого подорожчання житла неминучий. Нове подорожчання металопродукцiї, що прогнозується незабаром, вже точно не зможе бути компенсоване будiвельниками", – зазначив аналiтик.

За твердженням Константина Балицького, ще одною причиною подорожчання житла стане здороження газу, необхiдного для виробництва цементу.

Однак, як зазначають експерти, багато великих споживачiв - будiвельнi компанiї, машинобудiвнi заводи, трубнi заводи i т. п. - купують продукцiю або за прямими договорами з пiдприємством-виробником, або в трейдерiв, але з iстотною знижкою. Таким чином, покупцi великих партiй продукцiї металургiв це пiдвищення цiн заторкне меншою мiрою.

http://www.pravda.com.ua/news/2006/7/7/44052.htm


Комментариев: 0    Просмотров: 186

Новости по теме:

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus