Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow На Полтавщинi холдингова компанiя “Київмiськбуд” зводить четвертий житловий будинок i перший центр о

На Полтавщинi холдингова компанiя “Київмiськбуд” зводить четвертий житловий будинок i перший центр о

З приходом у регiони нової влади “Київмiськбуд” має намiр посилити там свої позицiї. Цьому сприятиме й перехiд на роботу до Верховної Ради колишнього президента холдингової компанiї Володимира Поляченка.

Безболiсне трансплантування

Ймовiрно, що саме вiн очолить парламентський комiтет з питань будiвництва i разом з колегами цивiлiзовано лобiюватиме iнтереси галузi, сприятиме активнiшому впровадженню столичного досвiду в областях. Адже київмiськбудiвським схемам нинi немає альтернативи. Вони не лише перевiренi часом на прозорiсть (за понад десять рокiв iснування експерименту зi спорудження житла коштом населення не було жодного випадку ошуканства вкладникiв), а й пiдкрiпленi солiдними економiчними показниками, що зростають рiк у рiк. У цьому могли пересвiдчитися представники мас-медiа, побувавши минулого тижня в Полтавi на запрошення київських будiвельникiв.

Неподалiк центру старовинного мiста холдингова компанiя “Київмiськбуд” зводить уже четвертий житловий будинок на майже 350 квартир. Повним ходом iдуть роботи iз завершення нульового циклу, тобто спорудження пiдземних примiщень, де монтуватимуть iнженерне обладнання. Холдинг виступає як замовник i iнвестор, тобто, йдучи на певний ризик, фiнансує будiвництво поки що за власнi грошi. Це буде сучасна цегляна споруда, яка нiчим не вiдрiзнятиметься за комфортнiстю вiд столичних об’єктiв. Хiба що матиме десять поверхiв, а вiдтак i нижчу собiвартiсть: один квадратний метр коштуватиме двi з половиною тисячi гривень. Проект розробив Iнститут “Полтаваагробуд” (архiтектори намагалися максимально врахувати особливостi регiонального менталiтету i зберегти властивий йому “колорит” майбутньої споруди). На майданчику працюють також мiсцевi фахiвцi. Вже освоєно два з половиною мiльйони гривень. Першу чергу заплановано увести в експлуатацiю в третьому кварталi 2007 року.

— Чимало полтавцiв цiкавляться новим житлом, дехто навiть навiдувався до нас у холдинг, аби докладнiше дiзнатися про схеми його придбання, — сказав перший вiце-президент “Київмiськбуду” Станiслав Мартинюк. — Сьогоднi майже пiдготовано всi документи для того, щоб приступити до реалiзацiї квартир через створене нами тут управлiння. Цiкаво, що земельню дiлянку нам видiлила не мiська, а обласна державна адмiнiстрацiя. Взагалi, крiм того, що тут чимало вiльних площ, у нинiшнiх керiвникiв Полтавщини є велике бажання розпочати реалiзацiю потужних iнвестицiйних проектiв, зокрема спорудження осель коштом населення. Роботи вистачить i нам, i мiсцевим органiзацiям на багато рокiв.

На думку новопризначеного губернатора Полтавської областi Валерiя Асадчева, донедавна регiон розбудовувався надто повiльно. Вiн був неначе “закоркованим” з точки зору надходження як вiтчизняних, так i зарубiжних iнвестицiй. Не останню роль зiграло i географiчне положення: виявився затиснутим кiлькома “мiльйонниками” — Києвом, Харковом, Днiпропетровськом. I все-таки область має чималi перспективи, адже вона не аграрна, як дехто вважає. Частка промислової продукцiї у внутрiшньому валовому продуктi становить 50 вiдсоткiв, сiльськогосподарської — лише 20. Тому надзвичайно важливо, що сюди прийшов “Київмiськбуд” — солiдна i надiйна структура. Добре, що, демонструючи чистоту намiрiв, вона свiдомо ризикує, вкладаючи власнi грошi. Пан Асадчев сподiвається, що столичний холдинг прискорить формування цивiлiзованого конкурентного середовища. Мовляв, будiвельних органiзацiй у Полтавськiй областi не бракує i коли там побачать, що на ринку нерухомостi з’явилася нова структура, почнеться, як кажуть, змагання за мiсце пiд сонцем. Чудово, що на субпiдрядних роботах зайнятi мiсцевi жителi. Керiвники облдержадмiнiстрацiї навiть запропонували киянам провести для них серiю майстер-класiв. Також планують розробити програму спiвпрацi з холдингом. Будувати є де. Скажiмо, на територiї розформованої вiйськової частини можна реалiзувати потужний iнестицiйно-соцiальний проект.

Того ж дня вiдбулися урочистостi з нагоди закладання капсули в нарiжний камiнь першого в Полтавi центру оптової торгiвлi “Метро” (неподалiк Київського шосе). Зводить його асоцiйований член “Київмiськбуду” — товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю “Солстрой”. Iдея про оптимальне використання вiльної площi виникла в липнi 2005 року. Тодi ж керiвництво Супрунiвського району ( якому належить земля) почало переговори з холдинговою компанiєю. У стислi термiни погодили деталi масштабного iнвестицiйного проекту, вiдвели земельну дiлянку, оформили вiдповiднi документи. На майданчику вже працює технiка, завезена з Києва. Нинi тут 25 одиниць, але незабаром пiдженуть ще майже стiльки. Бетоннi сумiшi, асфальт, щебiнка — мiсцевi. Однак працюють тут лише кияни. Як пояснив генеральний директор товариства “Солстрой” Олег Живицький, кожень день у них, як мовиться, на вагу золота. Отож бракує часу на перепiдготовку полтавцiв.

Генеральний директор “Метро Кеш енд Керi Україна” Аксель Лухi не приховував задоволення. Досi чимало полтавських пiдприємцiв — клiєнтiв цiєї торгової мережi, змушенi були їздити по товар до Києва або Харкова. Вiднинi їм не треба буде витрачати кошти на вояжi — вони пiдуть на розширення власної справи. За контрактом, центр має запрацювати 24 жовтня цього року. Його вартiсть (разом iз земельною дiлянкою) становить понад 100 мiльйонiв гривень. Тут буде створено 350 робочих мiсць. Понад 90 вiдсоткiв персоналу формуватимуть з полтавцiв. Загальна площа магазину — 12 тисяч квадратних метрiв, з них 7500 — торгової. Асортимент продукцiї нараховуватиме понад 20 000 найменувань (90 вiдсоткiв — вiтчизняного виробництва). Партнерами iноземних iнвесторiв є понад 1000 українських компанiй, незабаром додасться ще 20—30 мiсцевих структур.

З нинi дiючих центрiв оптової торгiвлi “Київмiськбуд” спорудив п’ять: три у Києвi, по одному в Донецьку та Львовi. Цей буде шостим. Технологiя вiдпрацьована так, що договiрнi умови, певно, переглянуть i за вiдповiдних стимулiв “попросять” столичних будiвельникiв увести в експлуатацiю об’єкт у вереснi. До речi, свого часу пiд час реалiзацiї проекту “Метро” в Одесi, тамтешня влада вiдмовилася вiд послуг солстроївцiв i незабаром дуже пошкодувала. Мiсцевi будiвельники не вписалися у термiни й змушенi були звернутися за допомогою до київських колег.

На запитання кореспондента “Хрещатика” про подальшi плани щодо оптових центрiв у Києвi, пан Лухi вiдповiв:

— У нас було домовлено з попереднiм керiвництвом щодо трьох “Метро”. Цi проекти успiшно реалiзовано: загалом наша компанiя iнвестувала понад 60 мiльйонiв євро i створила майже пiвтори тисячi робочих мiсць. Однак ми бачимо, як бурхливо розвивається економiка столицi. Переконанi: вона має потенцiал для вiдкриття ще кiлькох таких центрiв. Тому найближчим часом зустрiнемося з новообраним Київським мiським головою Леонiдом Черновецьким i, якщо його команда нас пiдтримає, готовi iнвестувати ще 40—50 мiльйонiв євро.

http://www.kreschatic.kiev.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 250

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus