Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow ПРЕС-РЕЛIЗ: Запровадження декларативного принципу у будівництві

ПРЕС-РЕЛIЗ: Запровадження декларативного принципу у будівництвіНаразі Мінрегіонбуд та Держархбудінспекція спільно із профільним комітетом Верховної Ради України готують до другого читання проект Містобудівного кодексу, в який, крім законодавчих актів, що регулюють містобудівну та будівельну діяльність, будуть внесені кардинальні зміни, які суттєво спростять усі дозвільно-погоджувальні процедури.

 У розрізі цих урядових ініціатив Держархбудінспекцією розпочаті роботи щодо запровадження декларативних принципів початку виконання підготовчих та будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

1. Декларативний принцип початку виконання підготовчих та будівельних робіт (спрощення дозвільних процедур у будівництві)

                У процесі розроблення проекту Містобудівного кодексу України з урахуванням майже чотирирічного досвіду діяльності Держархбудінспекція підтримує обраний Урядом курс на суттєве спрощення дозвільної системи у будівництві.

З цією метою внесено пропозицію запровадити так званий декларативний принцип початку виконання підготовчих та будівельних робіт, згідно з яким виконання підготовчих та будівельних робіт буде полягати у поданні замовником до відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання таких робіт.

                У свою чергу інспекція перевіряє правильність і повноту заповнення декларації, і у разі відсутності зауважень протягом трьох днів повертає замовнику зареєстровану декларацію.

                При цьому, замовнику, як і раніше, необхідно мати правовстановлюючі документи на земельну ділянку та погоджену у встановленому порядку проектну документацію.

Таким чином, органи державного архітектурно-будівельного контролю позбавляються від перевірки та архівування великої кількості різнопланової документації і переходять у площину до нагляду за технологічними процесами у будівництві.

2. Декларативний принцип прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (спрощення порядку введення в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів)

 При здійсненні належного контролю за усіма етапами будівельно-монтажних робіт, перевірки якості їх виконання та використаних будівельних матеріалів процедура прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів може бути максимально спрощена.

                З цією метою Держархбудінспекція пропонує здійснювати прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів за аналогією із початком будівельних робіт, тобто шляхом декларування факту закінчення будівництва.

                Процедурно це виглядає так: інспекція реєструє подану замовником декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, що є підставою для оформлення права власності на об’єкт і підключення до нього необхідних ресурсів.


Комментариев: 0    Просмотров: 673

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus