Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Андрiївська церква сповзає на Подiл!

Андрiївська церква сповзає на Подiл!

 Нам обiцяли цього року дати 5 мiльйонiв гривень, поки не дали. Тому ремонт починати не можемо. Андрiївська церква в аварiйному станi, там заглиблюються старi трiщини i з`являються новi, причому трiщить опорна конструкцiя храму, - розповiв начальник вiддiлу охорони пам`яток Софiї Київської Євген Кожан.

За його словами, перед церквою потрiбно бурити свердловини в ґрунтi i бетонувати їх - тiльки так її можна врятувати вiд сповзання на Подiл. Останнi проби ґрунту там робили бiльше 50 рокiв тому. Тобто ми не знаємо, що вiдбувається пiд фундаментом церкви зараз. Тому перше, що треба зробити - це дослiдити ґрунт, i тiльки потiм починати реконструкцiю, - вiдзначив фахiвець.


Кiптявою покриваються картини, вартiстю мiльйони доларiв

Заступник директора заповiдника Софiя Київська Вадим Кириленко говорить, що з фiнансуванням iсторiя повторюється вже другий рiк. Минулого року перерахували нам грошi в листопадi. А якi ремонтнi роботи взимку? Довелося повернути їх до держбюджету - якщо не використали до кiнця року, то потрiбно так робити. Цього року, напевно, буде та ж iсторiя, - розповiв вiн.

У мiнiстерствi регiональної полiтики, яке займається питанням, дивуються - мовляв, грошi дають кожного мiсяця. Видiлили 5 мiльйонiв. Їх розбили на декiлька мiсяцiв. Ми перераховуємо все згiдно графiку, - розповiла начальник фiнвiддiлу управлiння реконструкцiї, забудови i збереження iсторичної спадщини Мiнрегiональної полiтики Олена Жук. Пан Кириленко уточнив, що грошi справно отримують тiльки 2 останнi мiсяця - i те їх витратили на прийом патрiархiв у Софiї Київськiй - наприклад, територiю в порядок привели.

У церквi говорять - ремонт треба робити термiново, причому не тiльки ззовнi, але й усерединi - порушилася гiдроiзоляцiя, тепер у дощ стiни пiдмокають.

Якщо робитимуть ремонт усерединi, церкву доведеться закрити, а iкони винести - їх зберiгатимемо в пiдсобному фондi. А якщо вирiшать тiльки ззовнi ремонтувати, тодi храм працюватиме. Хоча щоденнi служби її руйнують... - засмучується заввiддiлом Андрiївська церква заповiдника Софiя Київська Жанна Литвинчук.


Грошi витратили на прийом патрiархiв у Софiї Київськiй

У аварiйнiй Андрiївськiй двiчi на день йдуть богослужiння. Через свiчки пливуть унiкальнi фрески, кiптявою покриваються картини, вартiстю мiльйони доларiв. Представники автокефальної церкви, якi правлять в Андрiївськiй, вiд коментарiв вiдмовилися, сказавши лише, що церква - дiючий храм, i вони мають право проводити там служби. Спiвробiтники заповiдника говорять, що заздрять Кирилiвськiй церквi - там служби проходять тiльки двiчi на рiк, щоб не псувати унiкальнi фрески.

Не доходять руки у влади i до Андрiївського узвозу. Реставрацiйнi роботи планували почати вже цього року, але поки на узвозi - тиша. Ще немає розпорядження з приводу робiт на узвозi, хоча воно готується. Вулицю треба спочатку пiдготувати.

Наприклад, перебудувати систему енергопостачання. Якщо пiдключити туди будiвельну технiку, то електрика просто пропаде по всiй вулицi. До того ж там немає системи зливової каналiзацiї - в дощ вода бiжить по узвозу, вона розмиватиме все, i робити ремонт у таких умовах нереально, - розповiв начальник охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко.

Ранiше хотiли дозволити надбудовувати мансарди. Побоювалися, що пiд шумок старовиннi будинки виростуть на декiлька поверхiв. Проте Кухаренко запевнив, що дозволять надбудувати лише в тому випадку, якщо колись мансарда на будинку була. Перевiряти будуть за старими фотографiями з архiвiв, повiдомляє Сегодня


Комментариев: 0    Просмотров: 191

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus