Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow FT: Київські агенти у справах продажу нерухомості женуться за закордонними інвестиціями

FT: Київські агенти у справах продажу нерухомості женуться за закордонними інвестиціями

Хоча темпи росту цін на нерухомість і орендну плату і знизилися, київські експерти по нерухомості зовсім не очікують їхнього зниження в найближчому майбутньому. Подібний розвиток подій дає привід для надій великим закордонним інвесторам, що розраховують на високий прибуток. За рівнем розвитку ринок нерухомості в Україні на 7-8 років відстає від ринків країн у Центральній і Східній Європі, але при цьому є всі підстави думати, що його ріст буде аналогічним росту ринків у цих країнах.

Протягом декількох останнього років Україна переживає будівельний бум. У Києві виріс 21 торговий центр; приблизно таке ж число знаходяться зараз у стадії будівництва. Нові офісні приміщення кожен місяць з’являються на ринку.

Вартість одного квадратного метра нової житлової площі в Києві продовжує рости з 2000 р. Ціна житлового метра квартир високого класу щорічно збільшується на $0,2-0,3 з 1999 р., а попит на них залишається як і раніше високим. Підскочили також ціни на менш привабливі квартири радянського зразка, що користуються попитом серед громадян, що переїжджають у столицю в пошуках вищої заробітної плати. Зараз ціна на житлову площу в Києві часто перевищує $1,500 за квадратний метр.

Незважаючи на появу нових торгових центрів, плата за оренду торговельної площі залишається досить високою, що пояснюється діловою активністю, що посилилася, і апетитами споживачів, які зросли. Агенти в справах продажу нерухомості очікують, що інтенсивний економічний ріст буде сприяти збереженню або навіть збільшенню попиту. Недавня поява на ринку іпотечного кредитування і збільшення приступності банківського кредитування обіцяє продовження росту цін в областях, де також очікується розвиток.

Доти поки на ринок не прийдуть значні обсяги інвестицій [спрямовані на більший розвиток], попит буде значною мірою перевищувати пропозицію у всіх секторах, - розповідає Юрій Нартов, генеральний директор компанії Colliers International у Києві. Забудовники й агенти в справах продажу нерухомості настільки впевнені в собі, що навіть не розглядають серйозно можливість економічного спаду, спровокованого, наприклад, конфліктом з Росією з приводу енергопостачання.

Закордонні інвестиції зіграли величезну роль у розвитку сектора комерційної нерухомості. Агенти розповідають, що зацікавленість закордонних інвесторів досягла свого піку після помаранчевої революції 2004 р., коли західні фондові менеджери і приватні інвестори були готові захитати в ринок мільярди доларів. Однак недолік інструментів інвестування, здатних провести величезні суми, бюрократичні бар’єри і недолік масштабних проектів стали перешкодою для цих інвестицій.

До помаранчевої революції багато людей, що керують інвестиційними фондами, узагалі не знали, де на карті знаходиться Україна. Тепер же вони шукають можливості, - говорить Террі Піккард, британець, що керує агентством нерухомості в Києві з початку 90-х рр.

Т. Піккард і його діловий партнер Піл Ніланд - деякі представники гравців на ринку нерухомості в Києві, що пропонують закордонним інвесторам можливості капіталовкладення в нерухомість в Україні. Обсяг фінансування, що їхня компанія Primeros Funds Group направила цієї восени на проекти по створенню великих магазинів і складів-магазинів склала $250 млн.

Коли інвестори чули про ріст цін на нерухомість у Києві пари років тому, вони могли сподіватися на прибуток у розмірі $0,15-0,2. Тепер же, коли зросла і конкуренція, багато хто розраховують на прибуток біля $0,1, розповідає Піккард.

Український ринок нерухомості залишається ризикованим, говорить Ніланд. Кошмарна бюрократія, канцелярщина і потенціал для розвитку корупції - усе це може стати перешкодою, здатної зупинити недостатньо продумані проекти.

Попит на офісні приміщення може знизитися, якщо західні компанії відмовляться від своїх планів експансії, додає Ніланд. Це може відбутися, якщо Україна відійде від своєї нинішньої зовнішньої політики західної інтеграції. Першим попереджуючим знаком може стати провал спроби ввійти у СОТ в найближчий термін.

Однак зараз інвестиції продовжують прибувати. Компанія XXI Century Investments, один з найбільших київських забудовників, що спеціалізується на комерційній нерухомості, зібрала $139 млн., вивівши на біржу альтернативних інвестицій Лондонської фондової біржі 35,7% акцій компанії.

Це стало найбільшою первісною публічною пропозицією акцій української компанії на західному ринку дотепер і важливою подією в українському секторі нерухомості, розповідає Лев Парцхаладзе, акціонер компанії, що володіє контрольним пакетом акцій.


Комментариев: 0    Просмотров: 288

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus