Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Iгор ДОБРУЦЬКИЙ: “На Троєщинi має з’явитися унiкальний дендропарк”!

Iгор ДОБРУЦЬКИЙ: “На Троєщинi має з’явитися унiкальний дендропарк”!
— Що робить Київзеленбуд узимку, адже, на перший погляд, роботи для нього немає?
— Зима — це та очiкувана пора, коли ми можемо перевести дух. I саме взимку видно всi торiшнi огрiхи. За цей час ми визначаємося щодо подальшої дiяльностi, тобто складаємо плани. Та й реальної роботи взимку вистачає, зокрема це обрiзка дерев, щоб пiдiйти до весни в очищеному виглядi.

— 2009 рiк для Київзеленбуду стане вирiшальним чи все залишиться так, як i було в попередньому?
— Настав час змiн на краще. Ми пiдготували програму, спрямовану на витончений стиль мiста. Вона складається iз дванадцяти пунктiв концептуального озеленення, чого нiколи не було в Києвi. Ми працювали за принципом: замiнити те, на що вистачає коштiв. А переглянути саму концепцiю пiдходу до озеленення в нас не було змоги.

— А в чому головний принцип цiєї концепцiї?
— Ми мали обмежену суму коштiв, тож з огляду на це планували, що маємо зробити саме для якiсного полiпшення тих мiсць, де найбiльше вiдпочивають кияни. Хочемо надати їм надзвичайної привабливостi, посадити там новi рослини, яких по Києву мало, зокрема азалiї, магнолiї, бузок, тобто екзотику зробимо доступною для всiх киян.

— Знаю, що один iз пунктiв програми передбачає створення так званого Саду скульптур. Де вiн буде розташований i що це за нововведення?
— Це невеличка частина програми. На Парковiй алеї є несправедливо забута киянами дорiжка завдовжки майже три кiлометри, надзвичайно красива. До Дня Києва хочемо вiдкрити там алею скульптур. Тут можна буде проводити всеукраїнський конкурс скульптур, щороку на свято мiста виставляти 20—30 скульптурних композицiй, влаштовувати виставки живопису. А взимку можна робити сад льодових скульптур. I так ми заповнимо алею аж до Аскольдової гори. Нехай кияни милуються не тiльки садом скульптур, а й чудовими краєвидами столицi.

— Чи є iнвестори для реконструкцiї Паркової алеї?
— Слушне запитання. Ми розробили пiлотний проект щодо iнвесторiв паркiв i скверiв. Для того обрали 14—15 паркiв i спробували оголосити конкурс на найкращий благоустрiй залежно вiд кошторису i технiчного завдання для iнвестора. Головне управлiння архiтектури i будiвництва визначає можливостi, на якiй територiї можна будувати спортивно-оздоровчi об’єкти, щоб вони стали i привабливими, i оживили парк. У Києвi багато паркiв, є такi, куди протягом дня приходять до 2—3 тисяч людей. Але не всюди облаштовано хорошi атракцiони, не органiзовано хорошого дозвiлля. За два роки ми спробуємо виконати цю програму разом з пiдприємцями, щоб кожному, хто прийде в парк, було затишно.

— Досi мiсто озеленювали за рахунок бюджету. Тепер новi пiдходи?
— Так, за рахунок бюджету озеленювали мiсто. Але сьогоднi дуже багато паркiв стають лiсами. Дерева там хворiють, ними майже нiхто не займається. I бюджетних коштiв однозначно бракує для благоустрою таких зон.


— Сьогоднi стоїть питання про благоустрiй територiї в’їзду до мiста. До сьогоднi єдиною окрасою на в’їздах залишається символ Олiмпiади-80. Але автомобiльнi ворота столицi потребують оновлення.
— По-перше, символом Києва є каштан, тож саме на в’їздах ми спробуємо зробити майданчики не менше, як один гектар, засадженi саме каштанами. З декоративних кущiв створимо композицiї герба Києва. Дивлячись на таку красу, можна буде дiстати неповторний заряд емоцiй.

— Ви розробляли новi пiдходи до озеленення центральної частини мiста: бiля театру Франка, фiлармонiї, але ж на сьогоднi вони достатньо зеленi.
— Насамперед ми утворили Київську мiську ландшафтну раду, до неї увiйде 20—30 фахiвцiв, якi й визначатимуть моду в Києвi. Озеленення має гармонувати з будинками. Скажiмо, оперний театр. Озеленення навколо нього хаотичне. Європейцi до таких речей вибагливiшi. Там озеленюють територiї залежно вiд стилю архiтектури. Ми маємо пiдкреслити архiтектуру й атмосферу самого оперного театру вже бiля нього. Як кажуть, зробити раз i назавжди. Щоб не було соромно i через 10 рокiв. А втiм, нам треба поспiшати, адже кардинально озеленення має змiнитися вже до проведення Євро-2012.

— А фахiвцi є, щоб утiлити цi задуми?
— Фахiвцi є, потрiбен пiдхiд. Своєрiдна культурна революцiя. Плануємо кардинально змiнити озеленення бiля Золотих Ворiт. Це стосується й Хрещатика. Каштановi алеї — то добре, але треба подбати, щоб навколо все квiтло з ранньої весни й до пiзньої осенi. Розглядаємо варiанти i ягiдних рослин, щоб змiнювали свiй колiр. Задумiв багато.

— Що стосується головної вулицi України — Хрещатика — i майдану Незалежностi, то озеленення там дещо хаотичне. Та й не тiльки воно.
— Однозначно. Все змiнюватиметься. Оголосимо конкурс на краще озеленення Майдану та Хрещатика. Мiська ландшафтна рада розгляне геть усi варiанти. Найлiпший iз них винесемо на громадськi слухання.


— Чи буде у Києва власний фiрмовий стиль, як у багатьох мiст свiту?
— Однозначно буде. Київ надзвичайне мiсто. Передусiм врахуємо його неповторний ландшафт: пагорби, схили... Вивчимо, якi рослини переважно висаджували у Києвi з ХVIII столiття. Крiм того, плануємо започаткувати у столицi мiжнародний фестиваль ландшафтного дизайну. Вже надiслали всiм посольствам листи iз запрошенням взяти участь у мiжнародному конкурсi. Задум такий: на базi одного парку надамо всiм, хто вiдгукнеться, 20—30 соток землi, де вони зможуть представити свою культуру. Такi ж самi пропозицiї ми направили й усiм мерам мiст.

— Де може бути такий парк?
— На Троєщинi, на базi парку Дружби Народiв. Там можемо облаштувати ще й парк атракцiонiв. Нинi шукаємо iнвесторiв. Зробимо красивий парк на честь єднання всiх областей. На територiї України росте понад 32 тисячi видiв рослин. Отож можна зiбрати всi цi види у Києвi, створивши дендропарк. I кияни, й гостi столицi охоче вiдвiдуватимуть його, i кожен знайде для себе улюблений куточок.

— Сьогоднi не тiльки висаджують дерева, а й вирубують пiд час будiвництва. Яка вiдповiдальнiсть очiкує на тих, хто незаконно знищує зеленi насадження?
— Це питання номер один. Уже є проект розпорядження — з ним можна ознайомитися на сайтi. Боротимемося тiльки за допомогою штрафiв. Робитимемо все, щоб той, хто пошкодив дерево, обов’язково оплатив вартiсть i дерева, й пересадки. Будемо дуже суворi до порушникiв.

— Своїми силами Київзеленбуд зможе з цим упоратися?
— Нi. Допомагатимуть i управлiння з благоустрою, i комунальнi пiдприємства. Але ми чiтко знатимемо, хто i якої шкоди завдав. Заїхав на газон — мусиш заплатити штраф.

— А є якийсь реєстр мiських зелених насаджень?
— На жаль, немає. Але на сесiї Київради вже ухвалили рiшення про монiторинг зелених насаджень. Нинi розробляємо комп’ютерну програму, яка передбачатиме реєстрацiю кожної вулицi, кожного дерева. З цим ми самi не впораємося, тому звернулися до аграрного унiверситету й iнституту ландшафтного дизайну. Спiвпрацюватимемо зi студентами, сподiваємося, що вони нам допоможуть у цiй справi.

— Чи не вплине криза на вашi плани?
— Може вплинути, але це стосується лише часу. Криза — явище тимчасове i рано чи пiзно мине. Наразi вже визначилися з об’єктами, якi потребують негайного озеленення. Серед них вибираємо тi, котрi можуть разом iз мiстом навести лад на прилеглiй територiї. Наприклад, Нацбанк — установа не бiдна, а там росте тiльки шiсть ялинок. Шукатимемо i меценатiв, якi готовi допомогти мiсту кардинально змiнити зовнiшнiй вигляд.

— Якщо правильно розумiю, за 5—7 мiсяцiв ми побачимо на власнi очi те, про що ви розповiдаєте?
— Програму розраховано на два роки, але головне маємо зробити до осенi.


Комментариев: 0    Просмотров: 266

Новости по теме:

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus