Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Мінрегіонбуд закликає суди відмовитись від практики потурання недобросовісним забудовникам

Мінрегіонбуд закликає суди відмовитись від практики потурання недобросовісним забудовникамЗа його словами, 11 травня 2010 року Вищий адміністративний суд не задовольнив касаційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України та Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві стосовно скасування їх наказу від 08.12.2008 № 207 та припису від 16.12.2008, що ускладнює вирішення проблеми незаконного будівництва над станцією метро «Театральна», про яке неодноразово повідомляли представники об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Пушкінська 20».

/Не було прийняте до уваги рішення від 16 вересня 2009 року, коли Окружний адміністративний суд Києва відмовив забудовнику ТОВ «Альянс-центр» у претензіях до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві щодо визнання подовженим дозволу на виконання будівельних робіт від 03.03.08 з будівництва ТОЦ на вул. Б.Хмельницького, 7.

«Існує багато інших прикладів, коли суд забороняє регулюючим органам виконувати їх прямі функції: Державній архітектурно-будівельній інспекції – скасовувати дозвіл на незаконне будівництво, Держкультспадщині – виконувати «Закон про охорону культурної спадщини», - констатував Міністр.

Він також додав, що такі рішення не лише викликають соціальну напругу та супротив громадян, але і суттєво дискредитують уповноважені органи виконавчої влади, ускладнюючи виконання ними передбачених законом функцій. Водночас, судові інстанції, таким чином, перебирають на себе ряд функцій, відповідальність за виконання яких покладена на спеціалізовані державні установи. Подібні дії небезпечні створенням прецеденту, за якого забудовники заздалегідь уникають проведення обов’язкових процедур і шукають судових перспектив схвалення проектів будівництва, що ризикують бути визнаними такими,

що суперечать закону.

«Міністерство регіонального розвитку та будівництва наполягає на незаконності подібних дій і просить громадян, забудовників та судові органи утриматись від кроків, що дестабілізують і без того напружену ситуацію у сфері забудови», - наголосив Володимир Яцуба.

Він підкреслив, що Мінрегіонбуд вимагатиме дотримання законності та поваги до діючих законодавчих норм по кожному окремому проекту, що знаходиться в сфері відповідальності Міністерства.
Комментариев: 0    Просмотров: 286

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus