Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow На державному аукціоні пропонують двокімнатну квартиру за 60 тисяч гривень та іномарку за 20 тисяч

На державному аукціоні пропонують двокімнатну квартиру за 60 тисяч гривень та іномарку за 20 тисяч

На державному аукціоні пропонують двокімнатну квартиру за 60 тисяч гривень та іномарку за 20 тисяч

В Україні стартують перші відкриті електронні торги арештованим майном. Тобто, товаром, який або вилучили на митниці, або конфіскував суд. На таких торгах є можливість придбати двокімнатну квартиру за 60 тисяч гривень або іномарку за 20 тисяч, повідомляє "Сніданок з 1+1".

Нову систему аукціонів запровадило Міністерство юстиції України. На спеціальному сайті кожен українець може вибрати конфіскований товар і запропонувати свою ціну за нього.

Завскладом конфіскованого майна Олександр Максимик розповів, які товари в нього є: "Ось тут речі. Просто речі, як кажуть. Взуття є, ось канцтовари, тут у нас пледи".

Однак, як працюватиме нова система, Олександр поки не знає. "Ми ж то не бачимо, хто буде брати участь у цих торгах і хто буде купувати. В електронному вигляді все завуальовано тим, що ми не бачимо хто прийшов", - говорить він.

Один з ідейних натхненників нової системи голова Державної виконавчої служби Дмитро Сторожук запевняє, що корупції на торгах тепер не буде. "Тут немає кому давати хабаря. Взагалі. Комп'ютеру ти його не даси", - заявив Сторожук.

Перші електронні торги відбудуться на початку липня. На сайті проведення торгів вже зареєструвалися майже півтисячі учасників. І тут є з чого вибрати – від автомобілю КАМАЗ за 151 тисячу гривень до мобільного телефону за 37,80 грн. Однак лот зможе забрати той, хто запропонує за нього найбільшу ціну.

Раніше взяти участь у торгах конфіскованим товаром могли лише привілейовані особи – про проведення аукціонів пересічним громадянам не повідомляли. Такі торги крали у держави щороку колосальні суми. У 2013 році держказна, наприклад, недоотримала близько 7 мільярдів гривень. "Була запланована реалізація майна приблизно на 8 мільярдів гривень. Окремими приватними компаніями було реалізовано товару всього-на-всього на 1 млрд гривень", - розповів Сторожук.

З впровадженням електронних торгів, як обіцяють організатори, гроші повз державну скарбницю не тектимуть. Пілотний проект поки що проходитиме у Вінницькій, Дніпропетровській та Львівській областях, а також у місті Києві. А у разі успішної реалізації охопить всю Україну. "Відповідно до цієї процедури працює весь цивілізований світ. Тільки позитивні має відгуки. І така реалізація майна складає близько 75%. Це, як приклад, у Грузії", - зазначив Сторожук.

Новою системою проведення торгів вже давно користуються в країнах Євросоюзу. З найближчих сусідів України, окрім Грузії, інтернет-аукціони також запровадили Молдова та Білорусь.

Источник: ТСН


Комментариев: 0    Просмотров: 490

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus