Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Над дитячим майданчиком нависла висотка!

Над дитячим майданчиком нависла висотка!    Однак нещодавно до депутатiв звернулися майже 80 iнвесторiв з проханням дозволити звести будинок, за квартири в якому вони заплатили грошi. Влада мiста спробує захистити одних i допомогти iншим. По захист до мiського голови звернулися вчора мешканцi будинкiв № 7, 9 та 11 на проспектi Лiсовому. Листа пiдписали 380 осiб. Кияни просять не поновлювати спорудження висотки бiля їхнiх будинкiв. Нагадаємо, продовжити оренду земельної дiлянки пiд житловий будинок за адресою вул. Мiлютенка, 29 на позаминулому засiданнi земельної комiсiї Київради просили iнвестори. Влiтку 2007-го, через численнi скарги мiсцевих мешканцiв, Київрада вiдмовила ТОВ “МАРС” у продовженнi оренди, а також скасувала рiшення Київради вiд 2003 року про надання земельної дiлянки.

“Про те, що намагаються поновити будiвництво, ми дiзналися випадково. Але навiть не хочемо вiрити у це”, — каже голова iнiцiативної групи Свiтлана Сидорова. За її словами, аби захистити прибудинкову територiю, де жителi паркували авто, а поряд мали спортивний майданчик, люди провели у наметах 280 днiв. До видiленої забудовнику дiлянки веде вузький проїзд, отож мiтингувальники практично лягали пiд колеса технiки. “Я була свiдком того, коли бритоголовi широкоплечi найманцi забудовника пiшли на людей. Штовхали, били, доки втрутилася мiлiцiя та затримала кiлькох нападникiв”, — розповiла Анжелiка Комарова, яка живе поряд.

За її словами, мешканцi звернулися до всiх полiтичних сил, проте конкретна й послiдовна допомога надiйшла лише вiд Блоку Леонiда Черновецького. “Знаєте, люди не дуже вiрять владi, часто критикують. Мабуть, ми й не дуже сподiвалися, що нам допоможуть. Тому рiшення Київради стало для нас чимось неймовiрним. Я щаслива, що правда все-таки є”, — каже панi Комарова. Паркан довкола потенцiйного будiвельного майданчика демонтували комунальнi служби мiста. Асфальтного покриття на мiсцi паркування вже не було, отож люди помiркували й вирiшили, що їм бiльше потрiбен дитячий майданчик. Його звели за рахунок програми “Твiй дiм, твоє подвiр’я” та кошти районного бюджету, допомогли також i окремi депутати. Там граються дiти не лише з цих будинкiв, а й з усього кварталу. Нинi кияни з Лiсового проспекту вельми стурбованi загрозою вiдновлення робiт. “За жодної умови ми не допустимо захоплення нашої прибудинкової територiї”, — йдеться у зверненнi мешканцiв до Леонiда Черновецького.

Разом iз тим вони щиро спiвчувають iнвесторам. “Ми такi ж самi, як i вони, лише у нас є квартири, а в них ще немає. Ми їх дуже розумiємо i вважаємо, що їх просто обдурили. Нехай збудують для них квартири, але в iншому мiсцi. Не можна для чийогось добробуту погiршувати життя iнших”, — переконана Свiтлана Сидорова. Жiнка додає, що у брехнi забудовника переконалася сама, зателефонувавши нiбито як потенцiйний iнвестор. Їй сказали, буцiмто можна купувати нерухомiсть, бо вже готовий другий поверх. Забудовник же запевняє, що нiкого не обманював. “Прокуратура пiдтвердила, що у нас є законнi права на дiлянку. Ми пройшли всю процедуру отримання дозволiв”, — розповiв “Хрещатику” директор ТОВ “МАРС” Сергiй Красовенко.

Незадовго до скасування рiшення Київради про видiлення земельної дiлянки фiрмi видали ордер про порушення благоустрою. А втiм, пан Красовенко вважає, що мешканцi будинкiв № 7, 9 та 11 не мають жодного стосунку до будмайданчика. “Вони живуть у квартирах, а нашi клiєнти залишаються на вулицi”, — скаржиться вiн. Дурити iнвесторiв ТОВ “МАРС” намiру не має, запевняє директор. I додає, що останнiй суд з приводу проблемної забудови пiдтвердив законнiсть дiй товариства. I все-таки забудовник готовий поступитися територiєю, якщо отримає певну компенсацiю. “Ми згоднi на альтернативну дiлянку. Навiть самi пропонували такий варiант, звiсно, якщо нам компенсують збитки. Адже ми затратили на проектування, вiдрахували 1,5 млн грн мiсту, розпочали роботи тощо”, — пояснив пан Красовенко.

Самi iнвестори радi останньому судовому рiшенню, але тяганина уже стомила їх. Невiдомо, коли справа дiйде до логiчного завершення, а люди залишаються просто неба. “Наразi закон на нашому боцi. Та, попри це, ми досi безпритульнi”, — бiдкається представниця iнвесторiв Нiна Федорова. Вона пiдтверджує, що питання територiї саме на Мiлютенка, 29 для людей не принципове. “Ми готовi перейти на iнше мiсце. Лише хай нам безплатно видiлять цю дiлянку, розроблять проект, викопають котлован. Ще раз проплатити усе це ми не спроможнi, адже залишилися без нiчого”, — зiтхає жiнка.

Поновлення будiвництва на Мiлютенка, 29 швидше за все справа безперспективна. “Розумiєте, рiшення про вiдмiну видiлення землi — не просто забаганка або воно комусь вигiдне. Проблемне питання дiсталося у спадок, i мiська влада одразу ж стала на захист киян. Їхнi численнi звернення не можна було залишити без уваги”, — пояснює спiвголова фракцiї Блоку Леонiда Черновецького Алла Шлапак. А втiм, за її словами, iнвесторiв теж не проiгнорують: “Дуже добре, що вони звернулися до Київради. Те, що одразу сформували робочу групу для вивчення цього питання, свiдчить — без уваги їхню проблему не залишать. Я певна, що мiська влада знайде способи, як допомогти людям одержати оселi”.


Комментариев: 0    Просмотров: 188

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus