Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Столичнi гуртожитки комунальної власностi в аварiйному станi. Покращити житловi умови влада обiцяє вже не перший рiк

Столичнi гуртожитки комунальної власностi в аварiйному станi. Покращити житловi умови влада обiцяє вже не перший рiк
Стелi та стiни, якi будь-якої митi можуть обвалитися, – аж нiяк не всi жахiття цього примiщення. Проте «гуртожиткiвцi», попри критичну ситуацiю, не полишають надiї, що невдовзi влада таки зверне на них увагу й забезпечить їх нормальним житлом.

«Цей будинок спорудили ще 1973 року, з розрахунком проживання в ньому протягом 30 рокiв. Пiсля спливу термiну його «придатностi» людей мали б розселити до iнших будiвель, але... – зiтхає мешканка гуртожитку Iрина Митько, – поки що цього не сталося. Утримувати будинок доводиться самотужки. П’ять рокiв тому гуртожиток набув статусу квартири комунальної власностi, а от отримати статус аварiйного будинку для нас лишається непростим завданням. Давати якi-небудь пояснення представники мiської влади вiдмовляються, аргументуючи тим, що гуртожиток незабаром знесуть згiдно з графiком, а вiдтак, укладати в нього кошти недоцiльно. Та анi графiка, анi жодних дiй ми досi не спостерiгаємо. Примiщення не освiтлюється. Опалення тут узагалi немає вже рокiв iз десять, газ також на декiлька тижнiв вимикають. Iнколи важко навiть їсти приготувати. Санiтарнi умови критичнi: грибок «доїдає» стiни, надмiрна вологiсть, узимку мiнусова температура. Жодних пiльг ми не маємо. За квартиру сплачуємо стандартну суму – близько 200 гривень».

Змiнити ситуацiю мешканцi гуртожитку намагаються ще з 2004 року, коли вперше дiзналися про вiдповiдне розпорядження мiської влади, зокрема про те, що будинок планують зруйнувати, а родини розселити до рiзних житлових масивiв, серед яких Троєщина та Позняки. Гуртожиток перебуває на балансi ЖЕКу та пiдпорядкований районнiй адмiнiстрацiї. Однак там твердять, що вдiяти нiчого не можуть. Аргумент один: «Об’єкт заплановано пiд знесення».

Проблема утримання комунальних гуртожиткiв у столицi досить наболiла. Якщо самi мешканцi таких будинкiв оцiнюють реальнiсть як критичну, то в Головному управлiннi житлового забезпечення – як задовiльну. За словами директора КП «Спецжитлофонд» Миколи Надточiя, сьогоднi на їхньому балансi перебуває лише 13 iз 50 гуртожиткiв комунальної власностi, один з яких реконструюється, а з 12-ти мешканцiв вiдселяють у зв’язку з пiдготовкою до реконструкцiї та капiтального ремонту. З вищезгаданих будiвель лише однiй надано статус аварiйної. «Реконструкцiя гуртожиткiв здiйснюється вiдповiдно до розроблених проектiв за кошти iнвесторiв та мiського бюджету. Мешканцям, у разi знесення будинку або його реконструкцiї, надається iнша житлова площа. Так званi поточнi ремонти виконуються коштом балансоутримувача будiвлi та за грошi з мiського бюджету, якщо це передбачено у вiдповiдних програмах, – зазначає пан Надточiй. – Люди, якi проживають у гуртожитках, що мають статус будинкiв iз загальними квартирами, користуються правами, передбаченими законодавством».

Виявляється, гуртожиток, що на вулицi Мiнiна, потрапив пiд «опiку» самого начальника Головного управлiння житлового забезпечення Михайла Голицi. Проте жодних коментарiв вiд нього «Вечiрцi» одержати не вдалося.

Наразi поблизу аварiйного гуртожитку зводять багатоповерхiвки. Хтозна, може, хоча б в однiй з них уже найближчим часом мешкатимуть тi, хто зараз на межi виживання.


Комментариев: 0    Просмотров: 267

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus