Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Мешканці Закарпаття прагнуть провести земельні реформи

Мешканці Закарпаття прагнуть провести земельні реформи

У Закарпатті місцеві громади прагнуть провести земельні реформи, щоб контролювати продаж своїх територій. Цю ініціативу спровокував конфлікт за порівняно невелику територію під назвою Полонина Руна в Перечинському районі, де планується збудувати туристичний готельний комплекс. 

В Ужгороді весна, а за 50 кілометрів від обласного центру ще можна довго кататися на лижах. Ця особливість Карпат і приваблює інвесторів. Полонина Руна за радянських часів була стратегічним військовим об”єктом. Тут і досі лишилися руїни артмістечка. Зрозуміло, що тоді про туристів мова не йшла. А зараз до похилих схилів прискіплива увага 5-ти солідних компаній. В планах побудова готельного туристичного комплексу на кшталт Буковелю. Але місцеві депутати обурені тим, що в районі не зважають на їхню думку.

Надія Бескід, депутат Липовецької сільради:

- Ми б хотіли, щоб ми самі громадою, територія нашої сільської ради, всі люди нашої сільської ради, всі люди щоб на чолі з головою розпоряджалися землею, майном.

Сільрада, що об”єднує громади 4-х населених пунктів прийняла програму економічного розвитку села. До 2010 року планується розбудувати соціальну інфраструктуру, а також провести земельну реформу. Тобто селяни за розширення меж села і розпаювання землі. Вони погоджуються вести розмову з інвесторами тільки тоді, коли відчують себе повноправними господарями. Але пакет документів загубився в коридорах районної ради. А тим часом депутатський корпус району розглядає питання про проведення аукціону.

Іван Качук, екс-депутат Перечинської райради:

- Перечинська районна рада нічого не продає, слово земля – такого не сказано – об”єкт буде йти через аукціон, земля ніяк не продається, люди як пользовалися дарами Полонини Рівної, всі будуть ходити, ніхто там рампи не буде ставити, ніякі огороди і так дальше.

У чотирьох селах, що біля підніжжі Полонини Руни, проживає 470 людей, їх кількість з кожним роком зменшується. Молоді і дітей практично не видно – виїхали. Адже роботи в селах немає, доріг також немає, рейсовий автобус не ходить. Реальні проблеми гірських сіл можна вирішити лише побудувавши тут потужний туристичний комплекс. Але для цього треба порозумітись депутатам місцевих рад.

www.5tv.ua


Комментариев: 0    Просмотров: 313

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus