Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Село Щасливе вiдвоювало собi дiлянки пiд забудову. Усiм громадянам мають видати по 12 соток!

Село Щасливе вiдвоювало собi дiлянки пiд забудову. Усiм громадянам мають видати по 12 соток!

  Село — за 9 км на пiвдень вiд Києва. Столичнi покупцi добре платять за дiлянки на пагорбах за селом. Сотка нинi коштує до $24 тис. Сусiди 37-рiчної Оксани Самойленко свої 10 соток продали. Тепер вона живе мiж Русланою Лижичко та Романом Зваричем.

— А корови бiля села пасти нiде, усе подiлили. Сьогоднi рано йду на роботу i бачу: навпроти сусiдчиної хати, просто посеред дороги якiсь чоловiки вбивають кiлочки. Питаю, що це ви робите? А вони менi: ”Дорога входить у наших 15 сотих”, — говорить Самойленко.

Нинi жителям Лiсникiв, а також сусiднiх сiл, Ходосiївки i Хотова, дiлянок не видають. Мовляв, вiльних площ бiльше нема.

— Зате недавно забрали 78 гектарiв поля, що мiж нашими трьома селами, — каже землеупорядниця iз Лiсникiв Валентина Михайленко, 28 рокiв. — Навiть заповiдну землю бiля Змiєвих Валiв Печерський суд присудив вiддати комусь.

Жителям села Щасливе Бориспiльського району, за 10 км вiд Києва, мiсцева влада теж вiдмовляла у дiлянках пiд забудову. Хоча бiля села i було 1,5 тис. га, якi мiсцевi жителi не розiбрали на земельнi паї. Першi з них подавали заяви на видiлення землi 25 рокiв тому.


Ваша земля, два на два метри. Построїте собi хати

— У нас живуть п’ять тисяч селян, — розповiдає Олександр Бовсунiвський, 28 рокiв, депутат сiльської ради Щасливого. — Попереднiй сiльський голова усiх на кладовищi посилав — ”Ондо на тому горбi ваша земля, два на два метри. Построїте собi хати”. Подейкували, що за видiлення дiлянки пiд забудову брав по 30 тисяч доларiв. У нас багато київських бiзнесменiв побудувалося.

Однак селяни таки домоглися видiлення землi.

— Ми обрали iншого голову сiльради — i справа зрушила, — продовжує Бовсунiвський.

Сiльрада надiлила усiм черговикам по 7 соток. Усiм має вистачити. Нинi щасливчани чекають на оформлення документiв на землевiдведення.

Згiдно iз Земельним кодексом України, кожен громадянин має право безплатно приватизувати земельну дiлянку, коментує Вадим Прокопенко, 27 рокiв, директор юридичної компанiї ”Наша справа”, що працює на столичнiй вул. Василенка.

— Пiд забудову повиннi видавати 12 соток, а для ведення господарства — 25 соток, — уточнює юрист. — Якщо людина хоче бiльше землi, то решта може бути приватизована за плату. Громадянам, якi хочуть отримати землю, варто об’єднати зусилля. Наприклад, створити садiвничий кооператив. Йому сiльрада видiлить землю у користування. Потiм кожен член кооперативу може самостiйно приватизувати cвою дiлянку.

Для приватизацiї землi треба подати заяву в селищну раду, потiм отримати звiдти рiшення про попереднє погодження. Далi слiд замовити технiчну документацiю щодо отримання у власнiсть саме цiєї дiлянки. Пiсля того видадуть рiшення на приватизацiю.

Городянам треба подати заяву в обласне управлiння земельних ресурсiв. Там мають видати дiлянку iз земель запасу.

— Якщо людям видiляють не 12 соток, а менше, як у випадку iз жителями Щасливого, слiд звертатися до суду iз позовом про зобов’язання сiльради надати додатковi сотки, — радить юрист Прокопенко.


Комментариев: 0    Просмотров: 475

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus