Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Земельне питання...

Земельне питання...
Про поневiряння членiв садiвницького товариства Квiтникар Хрещатик уже писав. Конфлiкт, який виник через клаптик землi на мiськiй територiї, вже має багаторiчну iсторiю. Сторони конфлiкту — з одного боку, пересiчнi кияни, здебiльшого пенсiонери, колишнi працiвники радгоспу Декоративне садiвництво, з iншого — вiдносно новiтня бiзнес-структура ВАТ Агрофiрма Теплицi України. Її iнтереси, подейкують колишнi радгоспники, лобiює всесильний голова Шевченкiвського району Вiктор Пилипишин. Чиновник цей факт не пiдтверджує, але й не заперечує, та й взагалi вiдмовляється спiлкуватися з журналiстами.

Суперечка навколо клаптика землi на вул. Стеценка, 37 точиться вже багато рокiв. Ще 1974 року земельну дiлянку на вул. Стеценка площею 6,39 га було видiлено працiвникам радгоспу “Декоративне садiвництво”, котрi наразi є членами СТ “Квiтникар”. Землю дали пiд городи. У 1982 роцi адмiнiстрацiя та профком радгоспу закрiпили дiлянку за працiвниками у постiйне користування. На той момент контингент радгоспникiв, якi користуються землею щорiчно, вже сформувався. Тому й було заплановано, як тодi зазвичай велося, подальшу органiзацiю садiвницького товариства. Усе йшло за звичним планом: у 1991 роцi тодi ще Ленiнградська райдержадмiнiстрацiя м. Києва видiлила цю землю в безстрокове користування майбутньому СТ. Паралельно, у 1996 роцi, радгосп “Декоративне садiвництво” було реорганiзовано у ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України”. А у 1998 роцi СТ “Квiтникар” було офiцiйно зареєстровано — отримало номер свiдоцтва та код. Того ж року новостворене ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України” дало згоду на вiдведення земельної дiлянки садiвницькому товариству. На пiдставi листа-згоди вiд “Теплиць” тодiшнiй мiський голова Олександр Омельченко доручив своїм заступникам розглянути питання в установленому порядку i надати дозвiл на вiдведення землi товариству.

Але тут справа застрягла. Незважаючи на всi необхiднi погодження, приватизацiя весь час затягувалася i тягнеться й до сьогоднi...

Далi фабула iсторiї сягає кульмiнацiї. Наприкiнцi 90-х ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України” знаходилися на межi банкрутства. Сумарний борг агрофiрми за газ, електроенергiю, воду та iз заробiтньої платнi складав 3 мiльйони гривень — це була, хто пам’ятає, сума астрономiчна.

Продукцiя, яку виробляла фiрма, не забезпечувала погашення заборгованостi. Теплицi майже всi були порожнiми, постачальники газу попереджали: восени 1998-го газ не буде пiдключено, якщо фiрма не розрахується за все ранiше спожите. Банки не видавали кредитiв, i саме iснування агрофiрми опинилося пiд загрозою. Вихiд був один — знайти iнвестора. Ним погодився стати Вiктор Пилипишин, вiдомий на той час київський бiзнесмен, нинi — голова Шевченкiвського району.

Як розповiдають члени колективу товариства “Квiтникар”, пан Пилипишин зiбрав загальнi збори акцiонерiв ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України”, де запропонував продати акцiї пiдприємства йому та членам його родини за цiною, значно нижчою за ринкову. Натомiсть вiн обiцяв погасити борги, зберегти робочi мiсця та дати згоду на вилучення землi по вул. Стеценка, 37 пiд садiвницьке товариство “Квiтникар”.

Iншого виходу працiвники колишнього радгоспу не бачили, тому погодились. За їхньою версiєю, пан Пилипишин врятував агрофiрму вiд загибелi, сплативши борги, зберiг робочi мiсця, але не виконав обiцянки щодо земельної дiлянки.

Натомiсть 27 сiчня 2005 року депутати мiської ради часiв Олександра Омельченка ухвалили рiшення про передання згаданої землi ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України”. При цьому, вважають садiвники, був цiлковито проiгнорований той факт, що члени товариства “Квiтникар” уже понад 30 рокiв займаються садiвництвом та городництвом на цiй землi, тому згiдно з низкою законiв i правил мають першочергове право на використання зазначеної земельної дiлянки.
Сьогоднi Вiктор Пилипишин офiцiйно не має вiдношення до ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України”: пiсля виборiв у Верховну Раду 2007 року вiн продав контрольний пакет акцiй пiдприємства компанiям “Буд-Альянс” та “Iнгас-Буд”. Але члени СТ “Квiтникар” впевненi: реальнi господарi бiзнесу не змiнилися. На думку голови товариства Зiнаїди Парко, це пiдтверджує те, що згаданi фiрми були зареєстрованi напередоднi операцiї, а також вiдсутнiсть iстотних кадрових змiн у пiдприємствi. Тепличнi землi хочуть забудувати, вважають члени товариства, бо фiрми, що купили акцiї, — будiвельнi. Тобто йдеться про нецiльове використання сiльськогосподарських земель.

“Враховуючи безсумнiвне й беззаперечне право членiв СТ “Квiтникар” на користування цiєю земельною дiлянкою, — каже панi Парко, — рiшення мiськради є явно протиправним, оскiльки порушує права й iнтереси пересiчних киян, працiвникiв та пенсiонерiв, членiв товариства. Ще 1998 року ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України” дала згоду на вiдведення земельної дiлянки нашiй органiзацiї”.

Члени товариства звернулися до голови Блоку Леонiда Черновецького в Київрадi Алли Шлапак з вимогою iнiцiювати скасування незаконної ухвали на найближчiй сесiї.

З метою перевiрити iнформацiю вiд колективу садiвникiв та надання читачу об’єктивної картини того, що вiдбувається, мунiципальнi журналiсти направили офiцiйний запит головi Шевченкiвської районної адмiнiстрацiї Вiктору Пилипишину. У листi поставлено наступнi питання:

— Чи були та, можливо, є на сьогоднi Ви та члени Вашої родини, зокрема Гаврющенко О. Г., Мороз С. П., Пилипишина Л. К., Пахачук Г. Д., власниками акцiй ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України”? Якщо акцiї товариства були проданi, то чи вiдомо Вам, коли та кому саме?

— Чи пiдтримуєте Ви позицiю садiвницького товариства “Квiтникар” щодо можливостi розгляду на сесiї Київради питання розiрвання договору оренди земельної дiлянки з ВАТ “Агрофiрма “Теплицi України” у зв’язку iз нецiльовим використанням землi по вул. Стеценка, 37 та її вiдчуження на користь садiвницького товариства?

Вiдповiдi по сутi вiд пана Пилипишина так i не надiйшло. Натомiсть керiвник району заявив, що не вважає за потрiбне коментувати будь-якi питання тому, що видання столичного медiахолдингу є кишеньковими структурами мера Леонiда Черновецького. Як кажуть, коментарi тут зайвi. “Хрещатик” продовжує стежити за ситуацiєю.


Комментариев: 0    Просмотров: 219

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus