Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Як поручителю врятуватися від чужих боргів

Як поручителю врятуватися від чужих боргів

Як поручителю врятуватися від чужих боргів

Банки недарма із задоволенням видають кредити, якщо поручитель - хтось із членів сім’ї. Адже юридично така людина тісно пов’язана з позичальником. Тобто, на думку фінустанови, гарантовано віддасть за нього кошти, якщо він буде неспроможний це зробити. А ось в іншому випадку можна уникнути свого обов’язку повертати чужий борг. Принаймні так стверджують юристи.

Банк змушує вас як поручителя повернути кошти за позичальника? Є шанс оминути небажані платежі. Для цього слід спробувати визнати дію договору з фінустановою припиненою. Тоді залишиться вимагати гроші тільки від того, хто їх дійсно брав. Але це спрацьовує не в кожному випадку.

Наприклад, розглянемо таку ситуацію:

"Було банком надано кредит заводу будівельних матеріалів і паралельно з підписанням цього кредитного договору було підписано договір майнової поруки, який називається договором іпотеки, за яким інша особа, яка не отримала гроші, взяла на себе зобов’язання повернути цю суму в разі, якщо позичальник не зможе її повернути самостійно. Після цього до кредитного договору банком разом з позичальником було внесено декілька змін, в тому числі, було декілька разів збільшено відсоткову ставку за користування кредитом, збільшено суму, збільшено строки повернення кредиту. Жодного разу поручителя не повідомляли про такі зміни і не отримували його згоду – не укладалися з ним жодні угоди і законодавство дає можливість в такому випадку поручителю ставити питання про те, що він не повинен виконувати свої зобов’язання, оскільки договір поруки є припиненим в силу закону. Це є стаття 559 Цивільного кодексу і стаття 19 закону "Про іпотеку". Тобто, якщо збільшений обсяг відповідальності за договором, а це може бути сума кредиту, відсотки по кредиту, строки повернення кредиту, то договір іпотеки, якщо не погодили іпотекодавці з поручителем ці зміни, вважається припиненим в силу закону", - говорить Ігор Хасін, юрист.

Якщо припинення дії договору не відбулося автоматично, звертайтеся до суду.


Комментариев: 0    Просмотров: 487

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus