Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Будують швидко i дешево, а продають втридорога...

Будують швидко i дешево, а продають втридорога...

Урядовцi стверджують, що надприбутки будiвельних компанiй сягають 200-300 вiдсоткiв!

Iноземнi будiвельнi компанiї, якi приходять на український ринок, дивуються нашим реалiям. “У вас житло будують дуже швидко i дуже дешево, тобто неякiсно. А продають втридорога”, - каже кореспонденту “ВЗ” керiвник однiєї з європейських будiвельних компанiй, який будує в Українi великi торговi центри.

У Києвi нормативна вартiсть квадратного метра житла, за словами мiнiстра будiвництва, архiтектури та житлово-комунального господарства України Павла Качура, становить 3134 грн. Реально житло у новобудовах продається за 1500 дол. за кв. м. (7500 грн.) i, на думку експертiв, це далеко не кiнцева цiна хоча б на найближчi пiвроку. Урядовцi стверджують, що ця ситуацiя є наслiдком нездорових “апетитiв” будiвельних компанiй, надприбутки яких сягають 200, а то й усi 300 вiдсоткiв. В Антимонопольному комiтетi кажуть, що у кiнцеву вартiсть житла будiвельнi компанiї закладають “непередбачуванi” витрати – хабарi чиновникам пiд час оформлення документiв на видiлення земельної дiлянки, узгодження проектно-вартiсної документацiї, отримання рiзноманiтних дозволiв тощо.

Рiелтори та будiвельники погоджуються, що сьогоднi реальна вартiсть “квадрата” житла у Києвi вдвiчi перевищує рiвень собiвартостi, причому обґрунтована цiна будiвництва цього ж квадратного метра становить 700 дол. (як мiнiмум з 200 дол. вже закладеного прибутку). На практицi картина iнша – з початку квiтня вартiсть кв. м. нерухомостi на первинному ринку збiльшилась до 1500 дол., на вторинному – до 1760-1870 дол. темпи подорожчання житла значно випереджають реальне зростання доходiв населення. Навiть якщо взяти до уваги те, що за останнi шiсть рокiв нацiональний ВВП збiльшився удвiчi, реальнi доходи населення подвоїлись, то зростання вартостi нерухомостi за цей перiод у 4-5 разiв логiцi не пiддається.

Цьогорiчне лiто з його полiтичними баталiями ясностi у подальше формування цiн на ринку нерухомостi не внесло. З одного боку, чимало експертiв прогнозують незначний цiновий регрес ближче до осенi. З iншого боку, будiвельники та вiдповiдальнi за житлову забудову мiст чиновники натякають на подальше зростання вартостi житла. З останнiми це зрозумiло, адже їм потрiбно щораз бiльше продавати житла не у перспективi, а постiйно, отримуючи нинi однi надприбутки, а завтра, з огляду на ажiотаж, ще вищi.

Сподiватися на подешевшання житла залишається лише споживачам – тим, хто мрiє отримати дах над головою за хоча б “розумною” цiною. Але це буде можливо лише тодi, коли почне динамiчно знижуватись купiвельна спроможнiсть населення та економiка перейде у стан “вiльного” падiння.

P.S. Минулого мiсяця неадекватнiсть цiн на нерухомiсть в Українi рiзко активiзувала ринок продажу нових автомобiлiв. У деяких автосалонах черга на престижнi дорогi марки авто – на три-чотири мiсяцi наперед. Не маючи достатнiх коштiв придбати житло, чимало спiввiтчизникiв вирiшують вкладати кошти у “рухоме” майно. Автодилери радiсно потирають руки, хоча небезпiдставно очiкують, що “грошовi” мiшки українцiв швидко схуднуть i вже у серпнi-вереснi “залiзних” коней купуватимуть менше.


Коментарi для «ВЗ»

Iван Куровський, народний депутат, понад 30 рокiв працював у будiвництвi

Думаю, теза про надприбутки будiвельних компанiй у 200 або й 300 вiдсоткiв не вiдповiдає дiйсностi. Цiни йдуть вгору, тому що за останнiй рiк майже вдвiчi пiдвищилися цiни на матерiали, механiзми, транспорт тощо. Вони вiдповiдно “пiдтягують” i вартiсть житла. Кожен будiвельний проект має свою вартiсть. Одна рiч будувати на чистих намитих пiском майданчиках на лiвому березi Днiпра, а iнша – у складних геологiчних умовах. Також, говорячи про собiвартiсть, не можна забувати про тi вiдрахування, якi йдуть в управлiння економiки, мiсту, замовникам, якi тримають земельнi дiлянки. Ось звiдки така висока цiна на житло.

Володимир Рябошлик, експерт Iнституту реформ

Надприбутки будiвельних компанiй - факт, який вiдповiдає дiйсностi i пояснюється дуже просто. Один iз факторiв – наплив грошей вiд наших людей, якi працюють в Захiднiй Європi, i їх все бiльше i бiльше. Зрозумiло, що тисячi доларiв, якi вони привозять в Україну, намагаються вкласти насамперед в нерухомiсть. Коли це поєднується iз вiдносно низькими заробiтними платами наших будiвельникiв, то дозволяє будiвельним фiрмам утримувати собiвартiсть ту, яка була ранiше, а цiни пiднiмати вiдповiдно до ринкового попиту.

 http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=49067


Комментариев: 0    Просмотров: 199

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 43 м2 до 261 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus