Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Держава профінансувала будівництво 400 тис. кв. м. житла через іпотеку

Держава профінансувала будівництво 400 тис. кв. м. житла через іпотеку

Держава профінансувала будівництво 400 тис. кв. м. житла через іпотеку

Будівництво мільйона квадратних метрів житла планує профінансувати Державну іпотечну установу (ДІУ) цього року, за перші півроку установа вже «побудувало» майже півмільйона квадратних метрів жілпощаді.

Про це повідомив заступник голови правління Державної іпотечної установи Олег Павленко в коментарі кореспонденту ГолосUA.

За його даними, за останні півроку завдяки фінансуванню кредитів забудовників через банки-партнери ДІУ введено 400 тис. кв. м. житла. Проекти реалізуються в усіх регіонах країни. Причому, як зазначив О. Павленко, лідером по фінансуванню будівництва за програмою іпотечної установи є Київська область. А в столиці України не профінансовано жодного об'єкта.

«Я думаю, що найактивніше працює навіть не Київ, а Київська область. Тому сам Київ - місто, що сам фінансово ємний. Об'єктів дуже багато, скільки - не скажу. Є 200-квартирний будинок, є 100-квартирний будинок. Повірте, вже є пілотні проекти майже по всій Україні. Терміни досить різні 8, 12, 15 місяців. Найважливіше, що після введення в експлуатацію, настає законодавчо предмет іпотеки - здане житло. І банки можуть не повертати нам ці гроші, а повертати кредитами, які вони фінансують. Тобто видані гроші на термін здачі в експлуатацію, можуть бути пролонговані вже населенню », - підкреслив О. Павленко.

Відповісти на питання яка сума, вже вкладених у будівництво через банки, чи та, яку ДІУ планує витратити цього року, він відмовився. «Ви знаєте, я не хочу називати цю суму грошей, тому що це взаємини з банками-партнерами. Але повірте, що це суми, які дозволили активізувати регіональні проекти з високим ступенем готовності », - зазначив він.

Довідка. Нова програма ДІУ підтримки будівництва передбачає фінансування будівництва через кредити в комерційних банках, які є партнерами ДІУ. Відповідно до іпотечною програмою ДІУ і за умови виконання всіх вимог, банк-партнер може отримати в ДІУ суму, необхідну конкретному забудовнику під конкретний об'єкт. І після отримання фінансових коштів кредитувати забудовника. Одночасно з цим, або по завершенню будівництва житла, банк в рамках отриманих від ДІУ коштів забезпечує надання іпотечних кредитів громадянам з метою придбання ними житла у забудовника. Таким чином ДІУ допомагає здійснити реалізацію житла, використовуючи механізм іпотечного кредитування через банки-партнери ДІУ.


Комментариев: 0    Просмотров: 474

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus