Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Конфiсковану трикiмнатну квартиру банк продає за цiною однокiмнатної. Колишнiй власник може судитися за своє житло!

Конфiсковану трикiмнатну квартиру банк продає за цiною однокiмнатної. Колишнiй власник може судитися за своє житло!
”Приватбанк” виставив сотню квартир. Їхнiм продажем займається менеджер, який представився Олексiєм. Домовляємося про оглядини. Перша — двокiмнатка-”хрущовка” на вул. Маршала Гречка.

— Вiдсотки зростають, долар теж. Власниця зрозумiла, що не зможе платити за кредитом. Погодилася на продаж сама, без суду, — пояснює чоловiк. — Квартира з косметичним ремонтом. Заїжджайте та живiть. Але не говорiть iз господинею про цiну. Квартира у власностi банку, отже, ми й призначимо цiну.

Заходимо. Шпалери недавно поклеєнi, свiтлi. Кiмнатнi дверi новi. На пiдлозi лiнолеум. Сумiжнi кiмнати мають площу 20 i 15,5 ”квадрата”. Ванна й туалет — окремо. Проте сантехнiка стара. Кухня на 6 кв. м обкладена кахлями.

— Я брала квартиру старою i обшарпаною. Сама поремонтувала. Зате вона тепла, — говорить колишня господиня, на вигляд рокiв 40. — Я сама пробувала продати, але покупцiв за пiвроку не знайшлося. Того вiддала її банку.

Дорогою до iншої квартири на Куренiвцi Олексiй розказує:

— Господиня оформила на неї кредит 58,5 тисячi доларiв. А ми вiддамо вам її за 55.

Житло в напiвпiдвальному примiщеннi триповерхiвки пропонує за $45 тис.

— Квартира така ж, як i попередня. Але заселятися сюди поки що не можна. В однiй кiмнатi господар пiдготував стiни i стелю пiд євроремонт. Але бiльша кiмната напiвзруйнована, — Олексiй вiдчиняє власним ключем оббитi дерматином дверi.


Дамо вам житловий кредит пiд 20 процентiв рiчних

На стiнах темно-брунатнi, вкритi цвiллю шпалери. Дверей мiж кiмнатами немає. Старий паркет пофарбовано.

— Господар брав її за 100 тисяч доларiв. А ми змушенi вiддавати бiльш як удвiчi дешевше, аби хоч якось компенсувати втрати банку, — говорить менеджер.

Олексiй пропонує також квартиру на три кiмнати. Вона в дев’ятиповерхiвцi на житломасивi Оболонь. Поряд метро. Цiна $100 тис. Рiк тому стiльки коштувало однокiмнатне примiщення.

— Iз цею квартирою невеличка проблема, — стишує голос менеджер. — Господарi виписуватися не хочуть. Проте ми вже маємо постанову суду. Найближчим часом виселимо.

— Якщо вам не вистачає грошей, можемо оформити кредит, — веде далi. — Нам вигiднiше переоформити квартири на платоспроможних клiєнтiв. Але процентнi ставки пiдвищилися. Гривневу позику отримаєте пiд 20 процентiв рiчних. Своїми грiшми маєте внести хоча б третину цiни.

Нинi майже всi банки України припинили надавати кредити на придбання житла.

Конфiсковане за рiшенням суду житло бiльшiсть банкiв продає за зниженими цiнами. У столицi можна знайти готельки за $35 тис. Двокiмнатнi — на $10 тис. дорожчi. Це удвiчi-тричi нижче за цiни початку 2008-го. Однак купувати конфiсковане банком житло ризиковано, переконана Ксенiя Проконова, 23 роки, юрист громадської органiзацiї ”Качай права”:

— Позичальник, у якого примусово вiдiбрали заставне майно, може ще довго судитися iз банком. Якщо є рiшення на користь фiнансової установи, колишнiй власник може оскаржити продаж квартири. Увесь цей час майно буде пiд забороною. Продати його ви не зможете.

— Не варто купувати примiщення iз прописаними в ньому громадянами. Їхнє виселення може добряче затягнутися. Якщо серед них є неповнолiтнi, для них треба знайти альтернативне житло. До того ж виселяти їх забороняє законодавство, — пояснює Ксенiя Проконова.


Комментариев: 0    Просмотров: 207

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus