Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Ситуація з орендою землі у Львові є доволі складною: влада готова домовлятися

Ситуація з орендою землі у Львові є доволі складною: влада готова домовлятися

Ситуація з орендою землі у Львові є доволі складною: влада готова домовлятися
З 1 січня 2011 року у Львові діє нова нормативно-грошова оцінка землі. Грошова оцінка затверджена у 2009 році, проте її запровадження двічі переносилось у зв’язку з економічною кризою. Відтак, ціна на оренду землі зросла в 2,5 раза.

У департаменті економічної політики наголошують, що ціну збільшуватимуть поступово, протягом п’яти років.

«Ситуація з орендою землі у місті є доволі складною. Ще у 2009 році були проведені громадські слухання щодо відповідності нових тарифів. Ми розробили порівняльну діаграму середньомісячної плати за землю найбільших міст України щодо плати за землю за 2010 рік. Це Харків, Донецьк, Одеса, Львів і Запоріжжя. Львів на цій діаграмі є передостаннім. Ці дані є офіційні, тому не може йти мова про те, що у Львові найвища плата за землю в Україні.

Ми організували надання пільг, які б допомогли багатьом підприємцям. Деякі підприємці не знають, що робити із своєю землею. У місті є багато промислових підприємств, які ще не перейшли на договір оренди землі. Ситуації є дуже різні і їх усіх потрібно розглядати.

Ми готові до співпраці. Але ситуація є доволі складною. Це є загальний фонд міського бюджету, з якого ми утримуємо освіту, охорону здоров’я у Львові. Кошти місту дуже потрібні, тому до цього питання треба підходити розумно», - повідомляє директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

Складовою частиною нової оцінки земель міста стала схема зонування, базова вартість земель різного функціонального використання, розробка нормативної власності в розрізі економіко-планувальних зон та система коефіцієнтів, що характеризують функціональне використання і локальні особливості та місце розташування окремих земельних ділянок.

Місто розбито на 75 економіко-планувальних зон 359 оціночних районів, опрацьовано 7539 локальних показників. Визначення оцінки кожної окремо взятої ділянки буде проводитись автоматично, без врахування людського фактору.

Сесією Львівської міської ради прийнято ухвалу від 18.06.2009 №2712 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова", якою встановлено середня (базова) вартість 1 кв.м земель міста з врахуванням регіональних факторів 470,29 грн.

Ухвала Львівської міської ради № 2712 від 06.18.2009 р. «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Львова»

Зі змінами: згідно з ухвалою 3021-2009, згідно з ухвалою 3173-2010

Розглянувши виготовлену державним підприємством “Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою“ технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Львова, відповідно до вимог ст.ст.12, 15 Земельного кодексу України, ст.23 Закону України “Про оцінку земель“, Закону України “Про плату за землю“ зі змінами і доповненнями, Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 № 18/15/21/11, міська рада ухвалила:

1. Затвердити нормативну грошову оцінку земель м. Львова, яка містить:

1.1. Схему оціночних районів міста (додаток 1).

1.2. Коефіцієнти нормативної грошової оцінки земель різного функціонального призначення у розрізі економіко-планувальних зон (у гривнях за 1 кв.м) (додаток 2).

1.3. Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток3).

2. Встановити, що:

2.1. Середня (базова) вартість 1 кв.м земель міста з врахуванням регіональних факторів становить 470,29 грн.

2.2. Визначення кожного з локальних факторів для окремої земельної ділянки проводиться на основі схем зон впливу локальних факторів оцінки відповідно до визначених ставок земельного податку та орендної плати за землю.

2.3. Розгляд спірних питань, пов’язаних зі сплатою орендної плати та земельного податку, здійснює комісія з питань визначення та погашення боргу перед бюджетом з плати за землю у м. Львові, утворена відповідно до рішення виконавчого комітету від 13.04.2007 № 198.

2.4. Ця ухвала вводиться у дію з 01.10.2009.

3. Вважати такою, що втратила чинність з 01.10.2009 ухвалу міської ради від 29.04.1999 № 210 “Про затвердження відкоригованої грошової оцінки земель м. Львова“.

4. Власникам та користувачам земельних ділянок забезпечити надання уточнених розрахунків зі сплати за землекористування до державної податкової інспекції у м. Львові.

5. Управлінню природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування передати у встановленому порядку управлінню Держкомзему України у м. Львові технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Львова для видачі фізичним та юридичним особам довідок з нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки.

Відповідальний: начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування.

6. Департаменту “Адміністрація міського голови“ оприлюднити цю ухвалу у засобах масової інформації. Відповідальний: директор департаменту “Адміністрація міського голови“.

7. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з питань містобудування та інфраструктури.

З додатками можна ознайомитись за адресою:

http://www8.city-adm.lviv.ua/inteam/uhvaly.nsf/(SearchForWeb)/25D0FF8152935BB5C22575EB0058DFE7?OpenDocument

Ухвала Львівської міської ради № 3173 від 01.28.2010 «Про втрату чинності ухвали міської ради від 21.10.2009 № 3021 та внесення змін до ухвали міської ради від 18.06.2009 № 2712»

З метою зменшення негативного впливу на орендарів земель м. Львова, спричиненого різким зменшенням обсягів виробництва і скороченням обігових коштів в умовах світової фінансової кризи, керуючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про оцінку земель“, “Про плату за землю“, “Про оренду землі“, Земельним кодексом України, міська рада ухвалила:

1. Вважати такою, що втратила чинність, ухвалу міської ради від 21.10.2009 № 3021 “Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.06.2009 № 2712“.

2. Внести зміни до ухвали міської ради від 18.06.2009 № 2712 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова“, замінивши у пункті 2.4 слова “вводиться у дію з 01.10.2009“ словами “вводиться у дію з 31.12.2010“.

3. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з питань містобудування та інфраструктури.

Крім того сесією міської ради 16.12.2010 прийнято ухвалу «Про порядок застосування відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова».

Нагадаємо, согодні зранку під Львовіською Ратушею анонсовано мітинг з вимогою скасувати ухвалу міськради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Львова». Організатори - Львівське обласне об’єднання організацій роботодавців та Об’єднання профспілок Львівщини.


Комментариев: 0    Просмотров: 602

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus