Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Багатоповерхiвки у небезпецi?!

Багатоповерхiвки у небезпецi?!

Звiсно, це вiдрадно, що житловий фонд нашого мiста поповнюється новими будiвлями. Проте, в обласному центрi залишається ще чимало багатоповерхiвок, зведених за «совковим» дизайном, якi давно вже втратили не лише привабливий архiтектурний вигляд, а й становлять небезпеку для своїх мешканцiв.

Першi багатоповерхiвки у Тернополi спорудженi у 50-х. Термiн їх експлуатацiї минає лише через тридцять-сорок рокiв. Адже гiпотетично дiм може простояти до ста рокiв. Воно, може, й так, якби за ними був належний догляд. Окрiм того, велику небезпеку становить i стихiйне зведення нових будинкiв за непрофесiйними проектами.

За неофiцiйними пiдрахунками, у Тернополi налiчується бiльше сотнi аварiйних будинкiв у спальних районах нашого мiста. А вони ж iще не простояли навiть половини свого граничного термiну експлуатацiї.

Мешканцi багатоповерхiвок, зокрема по вулицях В. Великого, Вишнiвецького, Л. Курбаса та Симоненка скаржаться на значнi трiщини у стiнах, напiвзруйнованi покрiвлi та плитку, котра обсипається з панельних багатоповерхiвок. Такi висотки не лише погiршують естетичний вигляд мiста, але й становлять небезпеку для людей.

Свого часу бiльшiсть багатоповерхiвок зводив будiвельний комбiнат «Домобудiвник». Ще кiлька десятилiть тому це була одна з провiдних будiвельних органiзацiй у нашому мiстi, яка налiчувала близько двох тисяч працiвникiв. Однак, замовивши зведення нових будинкiв для мiкрорайону «Аляска» у ТОВ «Домобудiвник», мiська влада не спромоглася визначити вiдповiдального за безпеку його жителiв, адже, як бачимо, данi будiвлi побудованi з величезною халатнiстю, проте винного годi шукати, бо за якiсть виконаних робiт будiвельна органiзацiя вiдповiдає лише протягом року пiсля здачi об’єкта в експлуатацiю. А даний термiн давно минув.

Сьогоднi очевидно, що при зведеннi спального мiкрорайону були порушенi будiвельнi норми. Мешканцi багатьох багатоповерхiвок також впевненi, що пiд час проведення робiт будiвельна органiзацiя не лише привласнила чималу суму коштiв, видiлених на будiвництво, а й частину будiвельних матерiалiв.

Тому, як то кажуть, результат на лице. Адже, дивлячись на цi обшарпанi будiвлi, складається враження, що вони стоять ще з часiв другої свiтової вiйни.
Чесно кажучи, соромно за таке байдуже ставлення до проблем нашого мiста як будiвельникiв, так i мiської влади, котра не може подбати про реставрацiю цих будинкiв. Невже чекають, поки облицювальна плитка зi стiн «панельок» впаде комусь на голову, що призведе до непоправного...

Безперечно, щоб довести багатоповерхiвки до ладу, потрiбнi чималi кошти. Як нам пояснили у мiському управлiннi житлово-комунального господарства, на даний час роботи мали б виконувати за рахунок коштiв, видiлених для капремонту житлового фонду – а це 9 млн. 700 тис. гривень. Проте вони передбаченi для ремонту багатоповерхiвок лише у мiкрорайонi «Дружба», де вiк будинкiв перейшов за 30-40-рiчну позначку.

Роботи ж по вiдновленню фасадiв новiших будинкiв у iнших мiкрорайонах мiста, а також кошти на їхнiй ремонт цього року у бюджетi не передбаченi.

Отже, виходить, що допомоги вiд мiської влади мешканцям аварiйних багатоповерхiвок годi чекати. Посадовцям байдуже до їхнiх проблем, вони звикли задовольняти лише власнi потреби. Мабуть, недарма в народi кажуть, що спасiння потопаючих - справа рук самих потопаючих. Допоки люди самi не вирiшать дану проблему, її не вирiшить нiхто. Проте, постає цiлком закономiрне питання: а для чого ж нам взагалi тодi цi керiвники, якщо вони нiчого не роблять для народу?


Комментариев: 0    Просмотров: 163

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus