Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Чернiвцi: Хто житиме у квартирах з видом на в/ч. у прикордонному загонi, як шматки пирога, нарiзають землю пiд будiвництво житла

Чернiвцi: Хто житиме у квартирах з видом на в/ч. у прикордонному загонi, як шматки пирога, нарiзають землю пiд будiвництво житла

За кiлька рокiв земля тут коштуватиме дорожче, анiж капiтальнi споруди, розташованi на нiй. Тож, керiвництво загону мудро розсудило, що не варто чекати «недобрих» часiв. Краще почати дiяти першими, поки хтось iнший не поклав око на золотоноснi площi. Тим бiльше, що земля не вiддана вiйськовослужбовцям мiськрадою у довiчне користування.

Бiльше того, як стало вiдомо «ВЧ» з кiл, наближених до департаменту мiстобудування та земельних вiдносин, термiн довгострокової оренди цiєї дiлянки нiбито збiг ще у 1992 роцi. Тож, права розпоряджатися територiєю, на котрiй розташована прикордонна частина, нi в Держприкордонслужби, нi в керiвництва Чернiвецького прикордонного загону, виходить, немає. Однак, як нам офiцiйно повiдомив в. о. начальника загону, начальник штабу Вiталiй Вербицький, 29 серпня адмiнiстрацiя ДПСУ провела вiдкритий тендер i визначила забудовника, що зводитиме на розi вулиць Чорноморської та Степана Руданського шестиповерховий житловий будинок для прикордонникiв та їх родин. Першi роботи на дiлянцi площею 0,72 га розпочнуться вже у 2007 роцi.

Звiдси виникає цiлком логiчне запитання: якщо тендер проводився незаконно й стосувався дiлянки землi, яка вже юридично не належить прикордонникам, то якi вагомi причини спонукали керiвництво мiста закрити очi на те, що просто в них пiд носом розбазарюються землi чернiвецької територiальної громади?

Як стверджує пiдполковник Вербицький, єдиним замовником та iнвестором майбутнього будiвництва виступає адмiнiстрацiя ДПСУ. Однак цю тезу спростував забудовник майбутнього проекту. Директор фiрми «Будмонтаж» Євген Печенкiн повiдомив «ВЧ», що вартiсть будiвництва складатиме 160 мiльйонiв гривень, й iнвестувати його в повному обсязi Держприкордонслужбi України просто не по кишенi. Пiдрядник не забажав назвати iнших потенцiйних iнвесторiв, однак повiдомив, що в майбутньому житловому комплексi розмiщуватимуться квартири рiзної вартостi. «Економ-клас», ясна рiч, будуватиметься для самих прикордонникiв.

Скiльки родин вiйськовослужбовцiв стане їх власниками, кому дiстануться елiтнi квартири, зрештою, чи матимуть право на вiдсоток з цих квадратних метрiв багатостраждальнi черговики мiської ради – всi цi питання i пiдрядник, i замовник назвали передчасними. Та коли зважити на те, що кожен з iнвесторiв матиме на новозбудоване житло свої претензiї, очевидно, що принцип соцiальної справедливостi при його розподiлi враховуватиметься менш за все.

Новини про початок будiвництва мали б потiшити багатьох прикордонникiв чернiвецького загону, якi стоять на квартирному облiку. Однак особливо пiднесеного настрою чомусь не спостерiгається не лише в потенцiйних новоселiв, а й серед тих, кому вже урочисто i пiд звук фанфар вручили ордери. На початку серпня 50 прикордонникiв отримали ключi вiд нових квартир з рук самого голови Держприкордонслужби генерал-полковника Миколи Литвина. Тiльки тодi нiхто не сказав щасливим вiйськовослужбовцям, що ордери їм виданi «оглядовi», а в’їхати в новi помешкання вони зможуть ще нескоро. Принаймнi зараз, наприкiнцi вересня, нiхто з них у будинок №110 по вулицi Кармелюка досi не вселився.


Комментариев: 0    Просмотров: 245

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus