Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Чому стагнують квадратнi метри?

Чому стагнують квадратнi метри?
– Це близько до правди, коли кажуть про стагнацiю на ринку нерухомостi, — каже Ярослав Барткiв. — I рiелтори, i будiвельники вiдзначають падiння продажу житла на первинному й вторинному ринках. Але справа не тiльки в попитi, це лише одна з ланок закiльцьованого економiчного ланцюжка, яка прямо впливає на iншi. Цю ситуацiю iвано-франкiвськi забудiвники прогнозували ще в серединi минулого року.
– Наскiльки впали показники франкiвської будiндустрiї у 2008 роцi?
Торiк криза не встигла помiтно позначитися на будiвельнiй галузi мiста. Якщо судити з показникiв, справи були не такi вже й кепськi. Хоч i попереднiх темпiв зростання вже не спостерiгалося. Все ж у 2008 роцi прийнято в експлуатацiю 1926 квартир загальною площею майже 140 тисяч квадратних метрiв, тодi як рiк перед тим — вiдповiдно 1852 квартири площею майже 139 тисяч кв. м.
Проблема в iншому — торiк розпочато дуже мало нових проектiв, i це матиме негативнi наслiдки у наступнi роки.
– Якi причини нинiшньої будiвельно-житлової рецесiї?
Я це пов’язую передусiм з обмiнним курсом гривнi, замороженням депозитiв i зупинкою кредитування юридичних i фiзичних осiб. Малозрозумiлi речi, якi нинi вiдбуваються в економiцi й банкiвськiй сферi, дезорiєнтують громадян. А люди тим часом ще мають кошти для придбання житла: десятки тисяч наших землякiв, якщо не сотнi, продовжують працювати за кордоном. Та й, здається менi, представники середнього класу ще мають можливостi для полiпшення своїх житлових умов.
– Невже стало невигiдно купувати житло чи вкладати вiльнi кошти в нерухомiсть, як про це тепер нерiдко можна почути в ЗМI?
Я нiколи не пiддавав сумнiву аксiому, що результати своєї працi найкраще передавати нащадкам у виглядi золота або нерухомостi. Ось комусь нинi здається, що житло знецiнюється. Але це тимчасовий i порiвняно незначний спад цiн, а завтра, яке настане через лiченi мiсяцi, квадратнi метри стануть ще дорожчими, нiж були донедавна. На неминуче подорожчання собiвартостi будiвництва житла, а отже, i на зростання його цiни вказує, зокрема, нинiшнє здорожчання газу, вiд чого залежить вартiсть будiвельних матерiалiв — вiд цементу й цегли до металопрокату й залiзобетону.
Ще раз повторюю: вже в другiй половинi 2009 року на ринку нерухомостi в Iвано-Франкiвську вiдчуватиметься дефiцит нових житлових площ. Адже наше мiсто для задоволення попиту в житлi мало б щороку будувати 400 тисяч кв. м помешкань, а в набагато сприятливiшi за нинiшнiй роки здавали в експлуатацiю не бiльше 150 тисяч кв. м.
Ще вiдчутнiший дефiцит нового житла буде в 2010 роцi. Гадаю, всiм зрозумiло, що це призведе не до чергового падiння цiн на квартири, а навпаки — до їх зростання. Житло нiколи не було нелiквiдним товаром. Тому тi потенцiйнi покупцi, якi сподiваються ще бiльшого обвалу цiн на житло й далi зволiкатимуть з купiвлею квартир на первинному ринку, мають дуже великий шанс опинитися в програшi, бо ринок поверне свої позицiї. Як на мене, вже давно не було такого сприятливого моменту для придбання «квадратiв» у новобудовах нашого мiста, як нинi.


Комментариев: 0    Просмотров: 124

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Новостройки в Украине

+ Добавить новостройку
Министерский

Жилой комплекс "Министерский"

Адрес: Киев, Кондратюка, 1.

Класс: Бизнес

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 42 м2 до 205 м2

Цена: от 702 $/м2

Сайт: http://www.ministersky.ua

Арт Холл

Жилой комплекс "Арт Холл"

Адрес: Киев, Воровского, 21.

Класс: Де-люкс

Готовность: действующий

Площадь квартир: от 91 м2 до 353 м2

Сайт: http://www.arthall.ua

Престиж Холл

Жилой комплекс "Престиж Холл"

Адрес: Киев, Анри Барбюса, 37/1.

Класс: Премиум

Готовность: строящийся

Площадь квартир: от 53 м2 до 270 м2

Сайт: http://www.prestigehall.com.ua