Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Донецькi будiвельники полюбляють елiтну нерухомiсть

Донецькi будiвельники полюбляють елiтну нерухомiсть

Причому досить велика частина в цiй черзi вже понад 20 рокiв. За неофiцiйними ж даними, кiлькiсть бажаючих придбати квартиру у Донецьку є вдвiчi бiльшою. Здебiльшого це переселенцi з депресивних мiст областi, де пiсля закриття шахт люди не можуть знайти роботу.

Ставка на помпезнiсть

З одного боку, соцiальне житло не здатне забезпечити всiх бажаючих кровними метрами. Найбiльше, що може дозволити собi мiсто – це 1-2 будинки на рiк для бюджетникiв.

З iншого – ситуацiю не рятує i комерцiйне будiвництво. Одна з головних - в Донецьку масштаби будiвництва житла досить невеликi, порiвняно, наприклад, з Києвом. До того ж у тому невеличкому шматi новобудов, якi все ж зводяться в мiстi, майже не має стандартного житла.

Всi будiвельники, – розповiдає Василь Забєльнiков, заступник директора центру нерухомостi Наш дiм, – сьогоднi кинулися будувати палаци. Якщо трикiмнатна квартира, то обов`язково 150 кв. м., 2-кiмнатна - то 120 кв. м, 1-кiмнатна - 80 кв. м. Бажання отримати максимальну вiддачу за рахунок кiлькостi проданих квадратних метрiв, призводить до певного розтягування квартир.

Це бажання було пiдiгрiте ще й тим, що девелопери (забудовники) очiкували бiльшого споживчого попиту саме на такi розкiшнi апартаменти. Ставку було зроблено на те, що пiсля довгих рокiв незручних радянських будинкiв люди захочуть комфортного житла.

Але коли на ринку рiзко почали рости цiни (а тiльки за останнi роки нерухомiсть в столицi Донбасу подорожчала на 40-50%), вийшло, що 3-кiмнатна квартира на вторинному ринку Донецька стала вдвiчi дешевшою, нiж така сама на первинному.

А для пересiчного городянина це прiрва, яку неможливо подолати. Бо, не дивлячись на голосне промислове становище мiста, зарплата самих донеччан зростає зовсiм не так стрiмко, як цiни на товари i рахунки на комунальнi послуги.

Не дивлячись на це, ринок нерухомостi все ще захоплюється будiвництвом елiтного житла, претендувати на яке можуть хiба що директори пiдприємств та чиновники вищої ланки.

Хронiка з фронту цiн. За даними аналiтичного вiддiлу фiнансової компанiї Герц, за поточний рiк квадратнi метри в Донецьку подорожчали на 10,2%. Iндекс цiн по мiсту станом на 15 квiтня склав $952,3 за кв. м.

Перше мiсце в рейтингу росту цiн залишилося за Ленiнським районом. Тут за тиждень квартири подорожчали на 6,5% – до $949 за квадрат. Тим не менше, найдорожчим районом, як i ранiше, вважається центральний, Ворошилiвський район мiста, де цiни на житло за аналiзований перiод виросли на 1,5% i досягли в середньому $1544,6 за кв. м.

Найдешевше житло, як i ранiше, знаходиться у Петровському районi мiста, де воно не досягає i $600 за квадрат. Тим паче, що на сьогоднi це єдиний район, де спостерiгається негативна цiнова динамiка.

При цьому, на думку спецiалiстiв, саме поняття елiтне житло нiвелювалося у свiдомостi донецьких забудовникiв. Так, наприклад, за європейськими канонами, елiтним вважається будинок з прибудинковою територiєю, паркiнгом та iншими додатковими нововведеннями.

У нас же побудували будинок, пiдключили до старої системи опалення та водопостачання, i все – це вважається елiтним житлом, – пояснює Забєльнiков. – Особливо мене дивують нашi пентхауси. На заходi пентхауси – це квартири на останньому поверсi, з басейнами, майданчиками для гелiкоптерiв та шикарним видом з вiкна. У нас на вулицi Рози Люксембург побудували два поверхи пентхауса. I що ти побачиш звiдти? Двоповерхiвки з смiтниками та дим вiд ДМЗ. Якщо хтось i купить цей пентхаус, то йому потрiбно буде взяти i заклеїти вiкна якимось красивим плакатом i милуватися ним. Тому ми i переконуємо усiх не будувати пентхауси. Адже на них i покупцiв практично неможливо знайти.

В цiй ситуацiї квартири або залишаються незатребуваними за наявностi великого попиту, або знижуються в цiнi.

Всi в центр

Останнє, на жаль, на даний момент є неможливим, враховуючи розташування бiльшостi новобудов. Рiч у тому, що в Донецьку, в основному, зведення висоток сконцентровано у центрi мiста. Вулицi Постишева, Рози Люксембург, Артема, Унiверситетська є золотоносними землями будiвельних робiт. Через великий попит на центр з боку товстосумiв будинки тут будують буквально впритул один до одного.

За словами експертiв, якщо почнуть будувати стандартне житло, розраховане на середнiй прошарок населення, це може суттєво вплинути на ринок попиту, i тим самим знизити розцiнки донецьких квартир.

Нинi цього можна буде досягти за рахунок забудови дальнiх районiв мiста. Тим бiльше, що попит на околицях Донецька є у повному об`ємi. Наприклад, на сьогоднiшнiй день iснує великий попит на житло навiть у таких вiддалених вiд центру мiкрорайонах, як Текстильник та Широкий. Цьому сприяє i гарна транспортна розв`язка, i єдина майже на все мiсто чудова, екологiчно чиста мiсцевiсть.

Однак, женучись за прибутком, нiхто з будiвельних гiгантiв не поспiшає вiдповiдати потребам дальнiх районiв. Будiвельники прагнуть високої рентабельностi, за якої ринкова цiна житла в центрi i у вiддалених районах iнодi вiдрiзняється вдвiчi.

Так, в центрi Донецька вона коливається у межах $850-1500 за кв. м, а в спальному районi – $600-700. Тобто, прибуток вiд продажу квартир в центрi набагато бiльший, нiж на околицях. Для великих гравцiв ринку нерухомостi цього достатньо, щоб на найближчi кiлька десяткiв рокiв про околицi взагалi забути. Як наслiдок, зменшиться i без того звужена ємнiсть ринку нерухомостi Донецька, i це знову закiнчиться сплеском цiн.


Комментариев: 0    Просмотров: 232

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus