Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow Полтавське житло подорожчало пiсля зниження курсу долара

Полтавське житло подорожчало пiсля зниження курсу долара

— Навiть ”хрущовки” i малосiмейки виставляють на продаж бiльш як по 50 тисяч доларiв, — запевняє Iрина Облогiна, 33 роки, керiвник агентства нерухомостi ”Добробут”. — Їх активно купують люди з передмiсть. Переїздять до Полтави, щоб влаштуватися на роботу.
 
Головна причина подорожчання — ревальвацiя гривнi, вважають рiелтори. Мiсяць тому $1 коштував менше 5 грн. Нинi банки рахують за курсом 4,50–4,60 грн за $1. Цiни в доларах власники житла перерахували на гривнi за старим курсом Нацбанку. Отриману суму подiлили на новий курс. Наприклад, квартиру в центрi, яка коштувала $55 тис., виставили за новою цiною 280 тис. грн. Нинi у доларах це 60 тис.  
 
Побутовi умови в центрi Полтави та її околицях майже не вiдрiзняються. Всюди справно працює водопостачання та опалення. Тролейбуси довозять iз околиць до центру за 10–15 хв. Утiм, з 2007 року центр дорожчає найшвидше.
 
— У центрi бiльше нових будинкiв, а в старих бiльша квадратура i краще планування, — пояснює директор агентства нерухомостi ”Центральне” Євген Гачук, 29 рокiв. — У центрi багато магазинiв, серед них є цiлодобовi.
 
Квартири у будинках-сталiнках на вул. Жовтневiй, Ленiна, Мiщенка та Пушкiна коштують $60 тис. i вище.
 
— Це якщо квартира без ремонту, в ”убитому” станi, — уточнює Iрина Облогiна. — Їхня площа — вiд 34 до 44 квадратiв. Квартири з ремонтом виставляють i по 85 тисяч.
 
У Полтавi багато приватної забудови. Але половина хати iз невеликою земельною дiлянкою обiйдеться вдвiчi дорожче за однокiмнатку.
 
Ранiше половину полтавських квартир купували в кредит. Бiльшiсть банкiв нинi припинили видачу позик. Кiлькiсть угод про купiвлю-продаж житла знизилася, кажуть у рiелторськiй агенцiї ”Зевс”. Згодом це обернеться значним зниженням цiн.


Комментариев: 0    Просмотров: 153

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus