Недвижимость в Киеве и Украине - KANZAS.UA
arrow arrow arrow У Львові готується втручання в історичну забудову, з метою наживи

У Львові готується втручання в історичну забудову, з метою наживи

«Наріжний будинок на пл.Міцкевича – вул. Вороного належить до фонової забудови у категорії цінності, яку свого часу розробив Інститут «Украхзахідпроектреставрація». Це означає, що його можна змінювати, хоч історична забудова допускає в себе втручання тільки до певного ступеня, адже йдеться про архітектурний ансамбль охоронної зони. Однак, головний архітектор міста не має компетенції давати дозвіл на надбудову, він може тільки висловити свою точку зору, але такий дозвіл дають інші чинники. Оскільки тепер будинок перебуває у приватній власності й виставлений на продаж, то загроза, що йому надбудують два поверхи, є більш ніж реальною», – сказав незалежний експерт.
 
Ступінь втручання у первісний проект споруди буде визначатися проектом її перебудови, який має пройти погодження всіх відповідних інстанцій. Але оскільки бачення теперішнього керівництва архітектурними структурами міськради є таким, що толерує підвищення висотності історичних споруд на центральних проспектах та площах у Львові (бо жодне підвищення поверховості воно не оскаржувало), то найімовірніше, що архітектурні служби міста не матимуть нічого проти нарощення поверхів на будинку, з якого нещодавно виселився магазин-салон «Художник». Більше того, проектант реконструкції цього будинку шляхом надбудови двох поверхів, вимагатиме містобудівного обґрунтування, і він без проблем його зможе отримати. Адже теперішній директор інституту «Укрзахідпроектреставрація» Володимир Швець відомий своїми висловлюваннями на захист «модернізації» історичного середовища, в якому на його думку задля підвищення комфорту життя до сучасних цивілізаційних стандартів, допустиме втручання.
 
За такої ситуації, коли руками «Укрзахідпроектреставрації» проект добудови отримає обґрунтування, громадські організації вже не матимуть до кого апелювати. Єдине, що може зробити пам’яткоохоронна громадськість, це ініціювати процес надання будинку статусу пам’ятки з боку Товариства охорони пам’яток України, Товариства шанувальників Львова, якоїсь спеціалізованої організації та фізичної особи.
 
Офіційного коментарів на запит до чинників, які б мали пояснити ситуацію із продажем і перебудовою споруди на пл. Міцкевича в охоронній зоні історичної забудови центру Львова, через прес-службу міськради іще не надходило.


Комментариев: 0    Просмотров: 171

Оставить коментарий:

Ваше имя:
Комментарий:

kcaptcha обновить картинку


Код введен неверно

 
Повторите ввод комментария (нецензурная лексика запрещена).


Подписка на рассылку

Выберите рассылки:

Новости, статьи, обзоры
Объекты недвижимости

Введите корректный e-mail

Следите за нами

facebook twitter vkontakte google plus